Lueskelin tuossa Wikipediaa koskien Veteliä. Nyt vaan ihmettelen, että miksi kaikki saamattomat siemensyöksyt on kotoisin Vetelistä...Esim, Esko Aho, Juha Sipilä. Mietittyäni asia tulin siihen tulokseen, että nuo olis pitänyt ruiskia lakanalle. Tuleeko muilla mieleen saamattomia Veteliläisiä ?
Miksi Miksi Miksi
9
262
Vastaukset
- Myrskynsilmässä
Ja sinäkö olisit hoitanut hommat paremmin? Puskista on helppo huudella...
- Naapurista_vain
Minä ainakin kummallakin kerralla olisin osannut hoitaa tasapuolisemmin asioita. Miksi ihmeessä aina pienituloiset, sairaat ja eläkeläiset ovat maksajina?
Ahon aikana ajettiin yrityksiä alas ja omaisuus "ryöstettiin", pankit korjasivat potin.
Ilmeisesti nämä ovat tyypillistä veteliläisyyttä, tunnen muutamia pienituloisia duunareita sieltä jotka kertovat etteivät he ole samanarvoisia kuin muut veteliläiset. Onko asia näin?- Fyrkkaa
Vetelissä on liikaa Keskustalaisia. Maanviljelijät korjaa rahasadot..Kuluttajaa vaan kyykytetään. Veteli on vaan rikkaitten peliluola. Jää nähtäväksi miten kylämme poika tyhjää Venäläisten pankkiholvin, nyt kun kohta on Ryssälässä jonkun pankin elimissä..Siis lakanalleko >>>>>>>>>>Kyllä.
- Faktathaltuun
Fyrkkaa kirjoitti:
Vetelissä on liikaa Keskustalaisia. Maanviljelijät korjaa rahasadot..Kuluttajaa vaan kyykytetään. Veteli on vaan rikkaitten peliluola. Jää nähtäväksi miten kylämme poika tyhjää Venäläisten pankkiholvin, nyt kun kohta on Ryssälässä jonkun pankin elimissä..Siis lakanalleko >>>>>>>>>>Kyllä.
Onko sulla ymmärryksessä vikaa vai mistä kiikastaa?
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001210585.html
- kikko69
No, ei Vetelissä kyllä yhtään suurituloista asu!
- Simplered
Tästäeteenpäin lakanalle ettei veteli sitä tuu uutta pääministeriä.
- Teboiler
Olisko Aapinen mitään?
- mistänoitasikiää
Minulla on KAKSI toivetta sinulle hiuksenhalkoja "Teboiler". Älä Sinäkään lisäänny - saatika käy äänestämässä! Sinulla EI VAIN OLE EDELLYTYKSIÄ KUMPAANKAAN!
- Lyytinenadf
Yksikin pakolainen kortjärveltä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.3982110Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek121949Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2501405Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.821049Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel56965Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia402938Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä39818- 56779
- 75760
Hyvää yötä mies
Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo70734