nyt olisi tulossa tehtävä mahdoton

elikkä aattelin lähtee asumaan jollekin tyynemeren saarelle:
Mitä taitoja/tietoja/varusteita/ym.tartten selvitäkseni jotenkin elossa siel.
11232
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Et mitään erityistä paitsi paljon rahaa. Kaikki ne saaret on jo asuttuja. Paikalliset varmaan opettaa sut kiipeemään kookospähkinöitä ja kalastamaan.

Jos taas haluut asumattomalle saarelle sun täytyy ensin ostaa purjevene, ja siihen meneekin rahaa ihan kivasti. Se tarjoaa sulle selviämisympäristön.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mpt kirjoitti:

elikkä aattelin lähtee asumaan jollekin tyynemeren saarelle:
Mitä taitoja/tietoja/varusteita/ym.tartten selvitäkseni jotenkin elossa siel.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu