Jokisvartioi

Jokiksen pakko olla auki vain öisin? Jotakin pitää vahtia ei muuta selitystä ole.
5531
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ilman jokkaria laukaassa ei olisi mitään mistä saa ruokaa öisin ja jos et ole sattunut huomaamaan, grillien idea yleensä on olla öisin auki yökukkujia varten

Äänestä
  • Karsea pulju ja karsea pitäjä

    Äänestä

Eikö sitä griliä voisi pitää auki muulloinkin kun yöllä?
Voisi asioilla muutkin kun yökulkijat! Laukaassa olis paikka kunnon "nakki kitskalle". Jokis ei ole sellaine, siellä pörrää vaan mopopojat ja tuskin grilliruokaa ostavat.
Jos olis auki niinkun ennen oli Herkkuvakka kylällä, olispas se hieno homma.

Äänestä
  • Vanha löylykauha perseeseen pitää sitä

    Äänestä

Jokkarille yritetään munanmittauskisojen maailmancupin kauden 10. kisaa.

JOKIS GRILL FALLOS LIBIDO ALL NIGHT OPEN. Olisi nimi. Neuvottelut käynnissä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


kyttäyslaukaa kirjoitti:

Jokiksen pakko olla auki vain öisin? Jotakin pitää vahtia ei muuta selitystä ole.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu