Tarvitsisin kipeästi apua, sillä aina lukee netistä siitä, kuinka e-pillereiden lopetuksen jälkeen menkat eivät ilmesty. Mulla taas kävi näin, että söin liuskan loppuun (viimeistä tablettia ennen lumetablettia lukuunottamatta) ja menkat tulivat normaalisti. Menkat 'loppuivat' 4-5 päivän päästä mutta nyt alkoivat uudestaan kun en enää aloittanut uutta liuskaa. Onko tämä normaalia ja kauan kestää? Enhän voi nyt vuotaa montaa päivää ? Kyseessä oli yazit ja olen käyttänyt vajaa vuoden.
E-pillerit ja menkat ei lopu
18veetytteli
195
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Sinua siis yllättää, että yhtäkkiä keinotekoiset hormonit lopetettuasi kehosi ei heti toimikaan oikein? Jos jonkun keho reagoi niin, että menkkoja ei kuulu, ei se tarkoita, että kaikilla kävisi näin. Sinun kehosi reagoi nyt tällä tavalla. Ihan turha kysellä kauanko kestää, kun sitä ei voi kukaan tietää.