Kaipaan pukeutumisvinkkejä maistraadissa vihkimiseen. Miten juhlallinen se on. Kertokaa kokemuksia. Talvi tekee pukeutumisen haasteelliseksi. Tykkään pitkistä mekoista, minkälaiset talvikengät sopii pitkän mekon kanssa. Ajatuksena juhlistaa kotona pyöreitä synttäreitä , jolloon kertoisimme samalla vieraille vihkisestä. Vieraat siis tulivat synttärikahville, jotka olisivat samalla hääkahvit. Mutta mitä päälle, ei kuitenkaan liian juhlallista..
Pukeutumisvinkkejä maistraatissa vihkimiseen talve
4
283
Vastaukset
- Eisääntöjä
Laitat ihan just sellaisen mekon kuin haluat. Toiset vihitään työpäivän lomassa työasussa ja toiset laittavat ihan viimeisen päälle valkoisen hörhelömekon.
Sinä päätät. - stuuska
Juuri niinkuin edellinen kirjoittajakin sanoi: Sinä päätät, ehkä yhdessä puolisosi kanssa. Maistraatista kävelee ulos vihkipareja todella hienoissa häämekoissa ja puvuissa, mutta myös farkuissa tai jakkupuvussa.
Miltä haluaisit näyttää vihkipäivänäsi?
Sisätiloissahan on lämmintä, joten siellä asusi voi olla mikä vain, kengätkin voi vaikka vaihtaa saappaista sisätiloissa minkälaisiin vain ennen vihkimistä. Tai miksipä pitkän mekon kanssa ei kävisi sirot nilkkurit, jotka kuitenkin lämpimät. Mekkokin voi olla mitä tahansa kauppojen tarjonnasta ompelijalla tehtyyn. - hauskakokemus
Laida bunainen mekko (darpeeksi bidkä ja väljä, eddei kamelinvarbaad näy) ja huobadossud.
- Onnellinen2007
Itse menin naimisiin maistraatissa vuonna 2007 ihan hirveessä kuumeessa ja arkivaatteissa. Asteita oli suunnilleen 39, mutta sormus oli jo kaiverrettu niin ei lähdetty päivää enää muuttamaan.
Naimisissa olemme edelleen onnellisesti, että ei kai niiden häiden budjetti ym. ole niin tärkeää, jos toista rakastaa.
Olen aina ihmetellyt näitä överihäitä. Onko se elämä niiden jälkeen niin satumaista? Jaksan epäillä suuresti. Rakkaus tärkeintä, ei raha.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....1669426Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.3497149Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?1056052Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen174159- 1654037
Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht813729Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu793636Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.353318- 1912994
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik132517