Vuosi takaperin oli kamalat valitukset mopopojista ja traktoripojista, ilmeisesti ovat kuolleet sukupuuttoon vai onko valittaja muuttanut paikkakunnalta?
Minne Karviasta hävinneet mopo- ja traktoripojat?
missäonmissä
5
264
Vastaukset
Nykyään kaikki vaan ryyppää tai ajaa mopoautoilla. Siinä syy niiden katoamiseen. Loppui valituksen aiheet kenties?
- missäonmissä
Ei ole valittamista, mutta ihmettelin kirkonkylän hiljaisuutta ohi ajaessani ja sitä, ettei tällä palstalla kukaan ole nupissut häiritsevistä mopoista kuten viime vuonna.
- mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
Taitavat olla nurmen alla. Hyvä 2m:n äänieriste naamanpäällä ei enää häiritse unia.
- näinOnVaan
Ei tartte murehtia. Kyllä edelleen on traktori ja koppimopo rallia kylällä.
- KylänOmaPoika
Joo, ihan riittävästi tässä uudessakin sukupolvessa tuntuu alan harrastajia riittävän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1117983Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4247122SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1855392Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1284341Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en764264Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal954206Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103932Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03620Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil132480Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema172076