Moro. Mul on 91 vuode pv 74cc mut porattu viel isommaks, 12 mm mikuni, 13/35 välit kulkee 64 km/h. Kulkeeks teiä mielest liia vähä tai onks huonot välit? Jos vaihtas välei viel nii paljo kulkis ?
Suzuki pv välit/viritys
Pevettiboi
9464
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
vaiha välit isommiks ja 2omm lortto paikallee
Kiillota imukanava ja kaasarin kurkku!
Kannattaa laittaa 20mm kaasari ja tehoputki kiinni.
Tuosta voi katsella meikäläisen vanhoja vermeitä: http://mattiviikate.blogspot.fi/
Tuosta kolumniani, siellä on kanssa kuvia parista vanhasta jos jaksaa kaivella: http://mattiviikate.newsvine.com/
Tuossa vielä suoralinkki siihen juttuun jossa on kuvia prätkistä kolumnissa: http://mattiviikate.newsvine.com/_news/2016/05/27/35598447-pictures-of-my-old-motorbikes-suzuki-gsx-r-1000-and-kawasaki-zx-9r
ei kiinnosta ketään sun romus. mee pois täältä elvistelemästä.
http://keskustelu.suomi24.fi/ajoneuvot-ja-liikenne/kaksipyoraiset-kulkuneuvot/mopot tuonne ole hyvä
Onko tämä sama ääliö joka kirjoittelee vuodesta toiseen mopojuttuja moottoripyörä palstaan?
Mikäs siinä vaikka olisikin, mutta itse yritän jättää mopo iän taakse kun 16v kilahtaa mittariin ja ellä mopo elämää vain henkisesti. Eli vältän parhaani mukaan tilannetta jossa kilokyykky vaihtuu mopoon vaikka mopo fiilistely saattaakin houkutella vielä vanhempanakin.
fiilistelyyn on se mopot foorumi tuossa vieressä. Mopojahan saa harrastaa aina paika vaan pitää olla oikea vai?
Ehdottomasti AINA saa ja ehkä jopa pitää harrastaa, mutta ei siitä sen enempää.