...paljonko sitä alennusta pitäisi saada?
Ei tarvi kommentoida jos vastaus on jotain 70% tai syksyllä tai kumpaakin
Ei tarvi kommentoida jos vastaus on jotain 70% tai syksyllä tai kumpaakin
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kukapa ei haluaisi mahdollisimman paljon..:-)
No oikeasti minulle riittäisi nykyhinnoista noin -10%(eli en ole varsinainen rommauttelija..).
Etsimme 4h+k+sauna rivaria/paritaloa pääkaupunkiseudulta. Nykyisellään oikeasti kiinnostavien hintapyynti on noin 210-250keur, riippuen alueesta, ym, ym. Tuosta jos 10% pois
niin tekee loppusaldossa hulppean summan jos huomioi että erotus vielä käytännössä 10-15 vuotta pelkkää korkokulua kunnes tätä osaa käytännössä pääsisi lyhentämään.
En minä sitä rommausta sinänsä odottele mutta pienelläkin pudotuksella on huomattava merkitys.
Meni sitten niin tai näin, asunto varmaan ostetaan 0-7kk sisällä.
Nykyisellään vuokra 590eur/kk 3h+k. Lainaa tarvittais 100-140teur eli korko (250-350eur)+ yht.vastike (n.200eur)+ pientä remppaa ym. Eli mitään ihan huomattavia summia en koe menettäväni tällä hetkellä mutta asumistasossa sitäkin enemmän mutta se on tilapäistä. Jokainen sitten laskee ihan miten tykkää ja tahtoo mutta näin se menee minun kohdaltani
"Ei tarvi kommentoida..."
Mutta saa. Joten.
ALE -70% syksyllä
Ostimme okt:n ja työkaveri pienkerrostaloasunnon Tuusula-Kerava-linjalta. Tuohon jäi alennus moninkertaisesta tinkaamisesta huolimatta. Eikä tehnyt mieli jättää roikkumaan koska halusimme sen talon. Ensimmäisen ostajan tarjous oli hylätty onneksemme.