Forssa saa etnistä värinää

Sukulaiseni asuu forssassa rantasipihotellin vieressä, viime syksynä VOK:iin kiiruhti kolmen - neljän poliisiauton poliisikomppanja 2-3 kertaa joka ikinen päivä. Ja lehdissä ei lukenut mitään...
16419
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

..... unohtamatta lukuisia "turhia" palohälytyksiä, jotka maksavat myöskin.

Äänestä

Olisi tosi mukava saada tietää, mitkä olivat maahanmuuton kustannukset Forssan kaupungille viime vuonna? Tuskinpa valtio kaikkia korvasi. Kukaan ei varmaan uskalla niistä vielä puhua.

Samalla tavalla Wahrenin päiväkodin perustaminen kehräämölle piti olla "ilmainen". Jälkeenpäin siihen olikin mennyt rahaa puoli miljoonaa, eikä asiaa käsitelty edes valtuustossa. Onko kaikilla lautakunnilla puolen miljoonan raja, jota ei tarvitse valtuustossa käsitellä? Miksi sitten 170 000 euron konsulttipalkkiosta kiistellään, eikö senkin olisi voinut joku lautakunta vaan teetättää ilman valtuuston hyväksymistä?

Äänestä

Eikö ne polliisit käyny Sipissä haastattelemassa asukkaita? Eläkkeellä olevat piti hälyttää apuun. Vai kuljetettiinko sakkia sit asemalle ja takasin?

Äänestä

Miksiköhän kukaan Euroopassa ei enää halua vastaanottaa muslimeja ?Niinpä.

Äänestä

Vai "etnistä värinää", joo tulossa on, Saksassakin tällä kertaa. Viattomia lahdataan ympäri Eurooppaa. Kaikkein eniten vituttaa päättäjien jatkuvat puheet "tuomittava teko", NYT PITÄÄ TULLA TEKOJA!

Äänestä

Poliisiauto kiidättää useaan paikkaan Forssassa joka päivä, samoin anbulanssi ja siviilipoliisiautokin. Jos sulla olis sukulaisia muuallakin tietäisit enemmän.

Taidat olla vähän yksinäinen tai jopa äidin helmoissa?

Äänestä
  • Vielätuotanoin,haluan jotain kovaa sisääni...

    Äänestä

  • Oletko jo runkannut itsesi kuuroksi ja sokeaksi, vai muuten vain tyhmä?
    Jahka täällä jysähtää ja olet sadan gramman palasina kadulla, et tarvitse enää mitään sisääsi. Terroristi huutaa jumalaansa lihapalojesi päällä.

    Äänestä

http://www.hs.fi/ulkomaat/a1469076867969
No nyt puolustusministerimme lähettää suomalaisia sotilaita Irakiin sotimaan Isistä vastaan ja irakilaiset (sotilaskarkurit)elävät täällä Suomessa täyshoidossa veronmaksajien rahoilla.
Kaikkea sitä näkee kun vanhaksi elää.

Äänestä

Se paksumies joka punoittaa, on ainoa oikea ministeri.

Äänestä

Oletteko poikenneet katuvaloissa, Matkuunpäinmennessä?

Äänestä
  • Siellä ei oo matuja, possuja ainoastaan.

    Äänestä

Joo, oon poikennu, entä sitten?

Äänestä

Annetaan me nuoriso kaikki tuki persujen Tynkkyselle, joka haluaa muslimit ulos Suomesta ! Niin sen pitää olla yleisen turvallisuuden nimissä.

Äänestä
  • Tynkkynen on niin oikeessa. Se sentään puhuu kun 200-päinen ylläpidetty Apinamäki vaikenee peloissaan.

    Äänestä

Tynkky ottaa esille asian josta ei saa keskustella. Tynkky on oikeassa ,,, islam on on kiellettävä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kunkansaaeikuunnella kirjoitti:

Sukulaiseni asuu forssassa rantasipihotellin vieressä, viime syksynä VOK:iin kiiruhti kolmen - neljän poliisiauton poliisikomppanja 2-3 kertaa joka ikinen päivä. Ja lehdissä ei lukenut mitään...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu