Kuuban lentopallojoukkue

mitenontassa

Onko kyseessä raiskaus jos kukaan ei maksa seksipalveluista prostituoidulle. En vihjaa että tässä Tampereen Ilveshotellin tapauksessa olisi käynyt niin, koska en ollut paikalla. Jos maksaa vähemmän kun on sovittu tai ei maksa ollenkaan. Onko kyseessä varkaus tai joki muu maksuvälinerikos.

5

265

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei on ei oli ammatti mikä tahansa.
      Toisaalta jos yhdyntä tapahtuu yhteisestä sopimuksesta mutta sen jälkeen kieltäytyy maksamasta. Kyseessä on petos?
      Olisi kiva tietää miten peruspoliisi partio suhtautuisi asiaan.

    • tupakiltahuoneeseen

      Tuntuu siltä että on naisia jotka haluavat 6kk palkan valtionkonttorista. Tuskimpa kukaan "rasikaaja" niitä makselee. Aina pitäisi selvittää myös raiskatun taustat onko kyseinen henkilö "normaali" vaiko joku "ilolintu" joka saalistaa rahaa. Tietävät ettei omaa nimeä julkaista misään ja saavat toimia nimettöminä. Raha se on mikä saa ihmiset tekemään epätoivoisia tekoja.

    • htyghyt

      Maksullinen seksi perustuu sopimukselle, ja jos osapuolet eivät noudata sitä, kyse voi olla yksityisoikeudellisesta sopimusrikkomuksesta mutta yhtälailla se voi olla myös rikos riippuen teon laadusta ja tarkoitusperistä. Tietenkin se pitää muistaa, että sopimus ei sido kolmatta, joten kahden välinen kauppa ei milläänlailla voi ulottua johonkin ulkopuoliseen ja silloin ei voida puhua enää sopimusrikkomuksesta, jos tämä ulkopuolinen toimii ikäänkuin olisi yksi sopimusosapuoli, vaan se on siinä tapauksessa oletusarvoisesti oikeudetonta mikäli vastapuoli ei satu hyväksymään toimintaa.

      • kyseessäkaiLTO

    • 632551515

      Ei ole raiskaus.

      Raiskauksen määritelmä on: "Joka pakottaa toisen sukupuoliyhteyteen käyttämällä henkilöön kohdistuvaa väkivaltaa tai uhkaamalla käyttää sellaista väkivaltaa, on tuomittava raiskauksesta ... Raiskauksesta tuomitaan myös se, joka käyttämällä hyväkseen sitä, että toinen tiedottomuuden, sairauden, vammaisuuden, pelkotilan tai muun avuttoman tilan takia on kykenemätön puolustamaan itseään tai muodostamaan tai ilmaisemaan tahtoaan, on sukupuoliyhteydessä hänen kanssaan."

      Prostitoitu on antanut suostumuksensa ja maksamatta jättäminen on petos.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      162
      1073
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      727
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      26
      678
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      128
      676
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      44
      659
    6. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      615
    7. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      162
      575
    8. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      36
      570
    9. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      52
      570
    10. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      179
      530
    Aihe