Millainen alue on Hopeaperän SFC Simossa? Paljon olen lukenut kehuja alueesta, mutta kuvien perusteella näyttäisi olevan pellolla keskellä ei mitään. Onkohan alueella jonkinlaista yhdistys toimintaa?
Hopeaperä SFC Simo
Simo_ei_Salminen
2
2103
Vastaukset
- Kyläsfc
Rauhallinen,pieni ja idyllinen alue noin 40km Simosta ja 70km Ranualta. Treffi-toimintaa alueelta löytyy ja ehkäpä se suosituin caravan tapaaminen on merirosvopäivät heinäkuun puolessa välissä.
- Sääskensyöjä
Alueella on ihan helvetisti sääskiä tänä kesänä joten jos haluaa sääski-vapaan paikan niin kannattaa isännältä kysyä että pääseekö aivan joen rantaan sillä siinä käy aina pieni tuuli ja sääsket eivät viihdy joen varressa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 424330
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1384079- 643736
- 993602
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans333547Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe653351- 862921
- 542835
- 252636
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142344