Mitä Rauhalahden omistajan päässä liikkuu...

huonompaansuuntaan

Oltiin viime viikko Rauhalahdessa. Parhaat tytöt olivat infossa ja kaupassa sitten viime vuosien. Ystävällinen palvelu ja hymymieli. Myös kaupungilla alkoi viinijuhlaviikko ja torielämä oli täydessä touhussa. Entä sitten leirintäalueella??: kauppa auki 15 - 21 joka päivä. Ennen se avattiin sentään jo klo 12.00. Ei ulkomaalaiset tällaista ymmärrä ollenkaan. Eikä kyllä mekään. Valikoima kaupassa on NIIN huono, että ei ole ihme jos kauppa ei käy. Tunnin päästä kaupan aukaisemisen jälkeen kaksi pientä leipälaaria oli tyhjillään. JOKA PÄIVÄ. Karkkivalikoima on niin huono, ettei noita "kiinalaisia" karkkeja osteta edes kirpputorikassoilta. Tätä vauhtia saat sulkea koko kaupan ensi kesäksi. Jos apua tarvitset, niin laita hyvä ihminen pieni kyselylappunen leiriytyjille että mitä he haluavat. Jos haluat edes YRITTÄÄ MENESTYÄ ja PALVELLA ASIAKKAITA. Se on tärkeintä että mitä asiakkaat haluavat. Ei tyhjää voi myydä vaikka olisi kuinka ystävällinen henkilökunta.
Miksi alueella on iso teltta?? Kesän paras viikko, niin kalenterin mukaan kuin säidenkin. Ei koko viikolla musiikkia! Miksi ei edes yläterassin karaoke ole auki kuin lauantai-iltana pari tuntia??? Etkö ymmärrä myöskään tässä mistä ne rahat sinne kassaasi otettaisiin? Niiltä leiriytyjiltä, jotka tulevat nauttimaan ruokaa ja JUOMAA baaristasi. Mutta kun ei ole musiikkia, niin ei muuta kuin taksilla keskustaan! Ainoa mitä leirintäalueen kaiuttimista kuului, oli kesäteatterin mainos! Siitäkö se sinä palkkasi otat. Eiköhän nuo rahat mene johonkin muuhun kuin leirintäalueen kassaan??? Mieti nyt haluatko jatkaa leirintäalueen pitoa. Jos se on niin raskasta, niin myy hyvä ihminen koko alue jollekin joka hallitsee sen ylläpitämisen ja nauttii työstään!
ps. naisten suihkut oli todella mukavat ja toimi hienosti. Kiitos myös föönausmahdollisuudesta.
Muuten jäi kyllä erilainen tunne paikasta kuin ennen. Ei ehkä enää ole ykkösvalintojen joukossa :(

2

174

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • leirijakaljaerikseen

      Onko leirintäalueella oltava kalja ja karaoke kuppila? Luulenpa että varsinkin ulkomaisia matkailijoita viehättää hyvä paikka ja RAUHA!
      Se kuppila löytyy sitten sieltä keskustasta.
      Kummallista miten jotkut vaatii että ihmisillä on velvollisuus kuunnella hänen kännimusaansa joka lähinnä muituttaa mullin mölinää!

    • 10TR

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      181
      2486
    2. Miksi teillä meni...

      ...välit poikki kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      183
      2034
    3. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      177
      1915
    4. Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!

      Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys
      Maailman menoa
      122
      1721
    5. Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."

      The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise
      Tv-sarjat
      31
      1625
    6. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      124
      1552
    7. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      179
      1245
    8. Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle

      Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su
      Perussuomalaiset
      171
      1195
    9. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      67
      1165
    10. Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän

      Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c
      Perussuomalaiset
      78
      1155
    Aihe