Heinäkuuksi rantalomaseuraa!!

Sungirl_

Heips! Tääl olis 21 vuotias nuori nainen vailla rantalomaseuraa! Tarkoituksenani olisi lähteä nyt heinäkuun aikana viikoksi tai kahdeksi jonnekkin päin rantalomailemaan, kohteesta ei ole vielä tietoa että jos oot kiinnostunut nii saa ehdotella! Miksei voitais lähteä isommallakin porukalla jos muitakin kiinnostaa :) Rakastan ottaa aurinkoa, shoppailla sekä tietty myös mennä paikalliseen yöelämään :D Itelleni lähtö käy milloin vain kunhan sais matkaseuraa, mileuiten etsin omain ikäistä seuraa mutta eipä sillä niin väliä kunhan tykkäät auringosta :D

2

293

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Etelä007
    • Franssi

      Budapest 26-31.7.2016
      Pistä viestiä jos kiinnostais: [email protected]

      Ilmotus jonka tein:

      Terve!

      Täällä etsis 20v mies matkaseuraa Budapestiin 26-31.7 väliselle ajalle. Kaverini perui oman matkansa ja kämppä on varattu 2 hengelle joten en halua heittää rahoja hukkaan!

      Hieman minusta:
      Eli 20 vuotias ja työssä käyvä. Erittäin avoin, sosiaalinen ja ideat ei lopu kesken :) Huumoria löytyy enkä ota juuri mitään liian vakavasti. Lomalla tykkään ottaa vain rennosti ilman kiireitä, syödä hyvin, liikkua ja välillä pistää jarrun päälle ja jäädä hetkeksi johonkin mukavaan paikkaan.

      Suunnitelmana itsellä olisi käydä ainakin balatonilla rannalla, hieman kierrellä ja kaarrella, myös yöelämässä käyminen kuuluu matkasuunnitelmaan luultavimmin perjantaille (riippuen matkaseurasta tietenkin). Otan tietenkin matkaseuralaisen toiveetkin huomioon mikäli sellaisen saan.

      Tutustuin vaihto-oppilas aikanani muutamiin paikallisiin jotka ilomielin kierrättävät nähtävyyksiä ja kertovat millä bussilla pääsee minnekkin ym. eli käytännössä budapestista saa kaiken irti, tutustuminen normaaliin Unkarilais elämään onnistuu myös :)

      Majoitus on aivan keskustassa, kattohuoneistossa (pääsy siis myös katolle ottamaan aurinkoa) tilaa kyseisessä asunnossa on tilaa 55 neliötä, huoneeseen kuuluu tervetuliais skumppapullo, pidän perinteestä että kun loma alkaa niin sen kunniaksi sitten kilistellään ja samalla höpötellään.

      Uloskirjaus on ainut miinus koska itsellä on töihin 1.8 klo 6 aamulla joten ulos joutuu kirjautua 31.7 klo. 6.00-6.30.

      Ikä vois olla 18-30v, luonteeltaan avoin ja rento. Mies, nainen, eipä sillä sen kummempaa väliä itselle ole, luonne ratkaisee.

      Reissun selviää lentolipuilla ja suomen sisäisillä matkakuluilla (mikäli nyt ei ihan lentokentällä asu) tietenkin mitä Budapestissa käyttää, halpa maahan se on joten ihan opiskelija budjetillakin pärjää. Lennot maksaa nuorisolipulla (16-25v) jotain 170e jos ei allekkin ja aikuisten lipulla varmaan 50e enemmän.

      Yhteyttä voi ottaa sähköpostiin mikäli joku halukas löytyy tai jotain kysyttävää on: [email protected]

      Puhelin numeron voin antaa kans jos joku mukaan haluava löytyy.

      -Frans

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      138
      1530
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      148
      1081
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      69
      936
    4. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      276
      776
    5. Mistä arvasit,että kaivattusi on täällä?

      😊
      Ikävä
      68
      733
    6. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      56
      723
    7. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      37
      619
    8. Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"

      Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi
      Tanssii tähtien kanssa
      7
      581
    9. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      60
      567
    10. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      561
    Aihe