Kysymys Ahdilla, katsotaan onko hänellä kyky asialliseen keskusteluun.
Lupasit pari-kolme vuotta takaperin haastavasi psykiatri Mattilan oikeuteen, koska hän antoi sukupuolestasi virheellisen lausunnon jonka seurauksena sait lähetteen kivestenpoistoon ja näin hän aiheutti sinulle ruumiinvamman.
Kysynkin nyt miten tämä asia on edennyt ja onko asia jo käsitelty oikeudessa.
Saiko Mattilaa linnaa?
8
211
Vastaukset
- AnnoinArmonKäydä
oikeudesta enkä tehnyt hänestä rikosilmoitusta. En jaksa täällä enää sitä asiaa vääntää, sillä siinä on tarpeeksi, kun Töölön lääkärit joutuvat oikeuteen.
En edes odota, että tästä syntyisi asiallista keskustelua, sillä sehän ei sinulla ole edes tarkoituksena.- JaloTeko
Että oikein annoit armon käydä oikeudesta. Ompa jaloa!
Vai olisiko syynä ollut se, että tiesit sen täysin turhaksi, koska siitä se olisi isot otsikot iltalehteen saatu ja sitten vasta sinulle olisikin naurettu. - JosKeskustella
haluatte, niin keskustellaan mieluummin siitä mitä perätön ilmianto voi aiheuttaa, kun se osuu sopivaan maaperään.
- SaaNähdäKuiKäy
JosKeskustella kirjoitti:
haluatte, niin keskustellaan mieluummin siitä mitä perätön ilmianto voi aiheuttaa, kun se osuu sopivaan maaperään.
Ei sitäkään ilmiantoa vielä ole oikeudessa perättömäksi todettu.
- IhanVaanTiedoksi
SaaNähdäKuiKäy kirjoitti:
Ei sitäkään ilmiantoa vielä ole oikeudessa perättömäksi todettu.
Virallisen paperin mukaan Suominen on itse ilmoittanut poliisille, että kyseessä oli väärinkäsitys. Eiköhän se silloin ole todettu perättömäksi.
- Eimerkitystä
IhanVaanTiedoksi kirjoitti:
Virallisen paperin mukaan Suominen on itse ilmoittanut poliisille, että kyseessä oli väärinkäsitys. Eiköhän se silloin ole todettu perättömäksi.
Ei ole silti ollut oikeudessa. Vain sen käsittelemillä todisteilla on merkitystä.
- JankutusJatkuu
Eimerkitystä kirjoitti:
Ei ole silti ollut oikeudessa. Vain sen käsittelemillä todisteilla on merkitystä.
siis asia jonka joku ilmoittaa kirjallisesti poliisille ei riitä osoittamaan, että asia on loppuunkäsitelty? Mitä voidaan enää käsitellä oikeudessa, kun poliisi lopetti tuon ilmoituksen perusteella asian tutkimisen?
Tuntuu taas järli olevan kateissa.
- Anonyymi
Varmaan tuo seksi-ilmoitus poistetaan, mutta ihmetyttää miten google-kääntäjästä voi löytyä sana "mastubieerattava" :D
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1736322- 1471754
- 1131538
- 511280
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️46962Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢33894Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu98864Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?5819Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan231775- 41769