Suomalaisten kaltoinkohtelu pitäisi jo loppua!

Pitää-voida-PUHUA

Ihmisen oman kodin, oman pesän hakemisen luonnollinen tarve on tehty pahanteoksi, ikäänkuin se olisi itsekkyyttä, mitä se ei ole.
Nyt tuodaan tänne *Israel-Palestiina-Irak-alueelta* jo TOISTAKIN siellä keksittyä uskontoa ja nyt ollaan sitä mieltä että moskeijoita pitääkin rakentaa ja että kirkot eivät olekaan mitään oikeauskoisten huoneita.

...............

Niin on tehty suomalaisille, heidän on pystyttävä uudelleen ja uudelleen antamaan toiselle kotinsa tai keräämänsä rakennuspuut.

"Ihmisen oman kodin, oman pesän hakemisen luonnollinen tarve on tehty pahanteoksi, ikäänkuin se olisi itsekkyyttä, mitä se ei ole."

Jotkut elintasopakolaiset ja "sääli"-korttia vilauttelevat laiskat tunkevat röyhkeästi sisään ja ottavat kodin, vievät kohta koko maan, tappavat ja raiskaavat, räjäyttelevät. me emme saa edes puhua enää!
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Ettekö tajua, mitä se vaikuttaa ihmiseen, ihmismieleen?

0

61

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

        Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
        Ähtäri
        14
        1993
      2. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

        Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
        Maailman menoa
        183
        1524
      3. Parrakkaat miehet ovat inhottavia ja vastenmielisiä

        Ennen Suomi ja koko maailma oli täynnä kasvonsa hyvinhoitavia miehiä. Tänä päivänä lähes kaikki miehet ovat kuin jotain
        Maailman menoa
        149
        1352
      4. Pelottaa kohdata hänet

        En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
        Ikävä
        97
        1298
      5. Olisin halunnu vaan tutustua

        Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
        Ikävä
        38
        1188
      6. Mitä tapahtuu

        Syksyllä?
        Ikävä
        84
        918
      7. Naiseni on todellinen seksipeto

        Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu
        Ikävä
        49
        872
      8. Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."

        Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks
        Suomalaiset julkkikset
        13
        807
      9. Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.

        Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        138
        803
      10. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

        Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
        Maailman menoa
        126
        800
      Aihe