Onko palvelua tai mitään tahoa mistä saisi kantoapua muuttamisessa? Ystävät satojen kilsojen päässä ja eivät pääse auttamaan. Yksin on paha kantaa hyllyjä, kaappeja yms. ja vielä selkä leikattuna.
Muuttoapua?
5
299
Vastaukset
- 72636
Ehkä kannattaisi laitaa. Mistäpäin suomea tarvitaan.
- muuttanut
Oletko kysynyt muuttofirmasta jota varmaan tarvitset?
- näin_löytyy
Jos ei fyrkat riitä muuttofirmaan, pistä lähiruokakauppasi ilmoitustaululle iso lappu.. muuttoapua tarvitaan...johan tulee soittoja paikallisilta kaljankittaajilta jotka tekevät työn pimeästi.
- Muuttomielellä
Äskettäin muuttaneena kerron neuvoja. Kannattaa kysyä muuttoapua sukulaisilta, työkavereilta, harrastuskavereilta yms. Pyykinpesukoneen kantamiseen oli hankala saada porukkaa. Työkaverit auttoi siinä. Muuttofirma oli rahatilanteesta johtuen halvin mahdollinen. Paikalle tuli auto ja kuski. Loput kantajat olivat kavereita ja tuttuja. Auton kuljettaja survoi autoon tavaraa. Tulos : yksi särkynyt kattovalaisin ja vääntynyt lattiavalaisin. Muuttaminen ei ole helppoa. Sen tiedän ihan äskettäin muuttaneena.
- Anonyymi00005
Ainakin pääkaupunkiseudulla Nopea Kantoapu on hyvä, sieltä saa reipasta kantoapua edullisesti.
https://nopeakantoapu.com/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082834Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672511Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061172Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831015Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1241002- 671000
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait271952Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka320921Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768