Kausi typistynyt

mnnxc

Hei!

Onko Dubain suosio hiipumassa. Finnmatkat joutunut alhaisen kysynnän takia perumaan lokakuun lähdöt ja ilmeisesti ensi kevään osalta kautta on lyhennetty.

Luulin, että tämä kohde on todella suosittu mutta ilmeisesti olin väärässä.

13

299

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pariset

      Ehkäpä yksi syy on Norweigian halvat suorat lennot.

    • mnnxc

      Finnmatkat vaihtanut lennot Norwegianiin ja samalla kausi on typistynyt kummastakin päästä.

    • mnnxc

      Lentoajat järkyttävät ainakin paluussa, paluulento lähtee 04.00 aamuyöstä. Siis Norwegianilla ja Finnmatkojen kautta.

    • Dubair4x

      Liian fiksu paikka suomalaiselle perusörveltäjämatkailijalle.

    • Dubaix18krt

      Finnmatkojen sivulta ei netin kautta anna tilata matkaa Dubaihin

    • mnnxc

      Näköjään ottaneet taas pois myynnistä. Perjantaina olivat myynnissä ja silloin lento oli muutettu Norwegianille. En tiedä mitä taas tekevät, joku uusi muutos tulossa?

    • Binxi

      Tänään tuli viestiä että huoneet pitää lähtöpäivänä luovuttaa viimeistään klo12. Siinä on lapsiperheen mukava sitten odotella aamuyöllä klo 04.05 lähtevää lentoa. Matkaa mainostettiin perhelöytönä! Kyllä harmittaa todella paljon nämä muutokset! Mietimme nyt mitä vaihtoehtoja tässä olisi, parhaat matkat perhehuoneineen on tietysti jo myyty...

    • DXB

      Miksi et varaa itse yhtä ylimääräistä huonetta esim Ibis tai Holiday Inn Express hotellit lähellä lentokenttää maksa 60 euron molemmin puolin. Sinne on hyvä viedä laukut, levätä hiukan ja käydä suihkussa ennen lentoa. Huoneet ovat pieniä, mutta siistejä. Toimii kyllä koko perheelle kun on vaan lyhyen aikaa odottamassa lentoa.

    • Binxi

      Täytyy miettiä tuotakin vaihtoehtoa. Meillä myös lentokenttäkuljetukset Finnmatkojen kautta, nekin hinnoiteltu pidemmän matkan mukaan, nyt lento tuleekin Dubain kentälle. Eipä tässä vielä ole ihan ajatukset toipuneet kaikista muutoksista huonompaan suuntaan. Piti olla Finskin lennot oikein sopivaan aikaan. Olisi kiva nauttia myös viimeisestä lomapäivästä ilman ylimääräistä stressiä. Nyt jää käytännössä unet väliin koko yöltä, siitä sitten lomalta levänneenä kotiin ja töiden pariin. Kyllähän tähän sopeutuu, mutta eihän me tällaista matkaa haluttu, eikä varattu! Nimenomaan en ostanut Norweigianin lentoja niiden ihan älyttömien aikojen takia! Toki olivat edullisemmat, jota ei myöskään ole nyt matkan hinnassa huomioitu mitenkään! Saa nähdä perutaanko Finnmatkojen puolesta lopulta koko matka, kerran lokakuu jo peruttu. Voisin kuvitella että moni nyt peruu tai vaihtaa, kyllä tämä sen verran ikäväksi nyt menee. Ihan ei nyt saa sitä mitä tilattiin ja maksettiin.

    • Ullex

      Täällä ollaan kanssa perumassa matkaa finnmatkojen kautta, 25.10 oli tarkoitus lähteä. Norwegianin lentoihin vaihtaminen on ihan silkkaa vittuilua, finskin aikataulu oli sentään inhimillinen. Taidetaan lähteä ihan omatoimimatkalle... Finnmatkat ryssi nyt aika pahasti tän homman

    • Amaly

      Detur lentää myös finskin koneilla, hyvät ajat ja pakettimatka tuli ainakin meidän perheelle (2aik ja 3lasta) edullisemmaksi kuin omatoimimatka.

    • Dubai4x

      Perukaa ihmeessä, ei matkatoimiston taholta kannata mitä tahansa käytöstä suvaita. Jos nimenomaan haluatte Dubaihin, lennot suoraan Finskin nettisivuilta ja hotelli jonkin hotellivaraussivuston (booking.com, hotels.com jne.) kautta. Paljon enemmän vaihtoehtoja samaan hintaan tai jopa paljon edullisemmin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      24
      5650
    2. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      162
      4172
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      14
      3717
    4. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      68
      3133
    5. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      45
      3013
    6. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      90
      2987
    7. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      157
      2696
    8. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      30
      2695
    9. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      20
      1795
    10. "Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko

      "Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For
      Maailman menoa
      123
      1717
    Aihe