Allerin lehtitilaus

201757788

Haluan tuoda tänne julki Allerin toiminnan lehtitilauksessani. Tilasin oma aika lehden vuodeksi alkaen 20.6.2016. Lehti ei tullut, lasku tuli ja eräpäivä oli 7 heinäkuuta

Otin Alleriin yhteyttä, ensin soitin, jonotin 58 min pääsemättä sinne. Seuraavaksi laitoin sähköpostin, siihen vastaus viipyi liki kaksi viikkoa. Nainen nimeltään Oona pahoitteli tapahtumatta, että minun asunnonosoiteen talonnumero ei ollut tilauksessa. Laskussa se kyllä oli. Hän lupasi lähettää lehden minulle ja lähettikin. Kappas vaan sieltä tuli Koti ja Keittiö lehti kirjekuoressa vaikka piti tulla Oma Aika lehti.

Olen laittanut reilu viikko sitten uuden postin, enkä ole saanut vastausta. Laskun poistin, koska jos ei ole lehteä,, niin en maksa. Kävin ns. Omilla sivuillani itse perumassa koko tilauksen, joka on nyt toista viikkoa odottanut käsittelyä siellä, tarkistin juuri sen asian.

Kyllä Allerilla on huon palvelu täytyy todeta.

Arvatkaa suosittelenko ko Alleria ???


asiakasnumero 201757788

0

129

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Tykkäsin rakas

        Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
        Suhteet
        35
        2186
      2. Hyvää iltaa!

        Mikä on päivän viisaus?
        Ikävä
        84
        1293
      3. Arvaa mitä mies

        Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
        Ikävä
        56
        1278
      4. Mies mä oon ihan helppo

        Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
        Ikävä
        35
        1205
      5. Olet onnellinen sinkku

        Näin se on nähtävä.
        Ikävä
        63
        1161
      6. Mies olen aika erakko nykyään

        Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
        Tunteet
        39
        874
      7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

        Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
        Maailman menoa
        122
        759
      8. Haittaako jos

        kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
        Ikävä
        31
        711
      9. Skenaario

        Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
        Sinkut
        55
        565
      10. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

        Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
        Yle
        21
        562
      Aihe