Seksuaalisuuntautuminen ei rajoitu vain kahteen

Toivottavastiauttoi

Maailmassa on olemassa satoja erilaisia seksuaalisuuksia, monet eivät tätä edes käsitä... Sillä me ajattelemme maailmaa homoina tai heteroina. Otathan huomioon että voi olla jopa useampaa erilaista seksuaalista suuntautumista kuin yhtä... Bi-seksuaalit ovat hyvä esimerkki tästä.

Seksuaalisuus ei aina rajoitu ihmisiin, se voi raijoittua vaikka autoihin, ötököihin, kipuun, puhuin, oven kahvoihin, vessoihin, mitä ikinä voit mielessäsi kuvitella... Yllättävää kuin se kuullostaakin olevan, niin moottoriajoneuvoseksuaalejakin on yllättävän paljon maailmassa.

Miten tuomita seksuaalinensuuntautuminen... Siihen on vain 2 sääntöä.

1. Jos seksuaalisuutesi ei ole haitaksi yhteiskunnalle/itsellesi, niin se on okei. Vaikka ihmiset voisivatkin pitää sitä iljettävänä.

2. Jos seksuaalisuutesi kohdistuu vaaraksi yhteiskunnalle/itsellesi, niin sinun pitää hakeutua hoitoon... Sillä hoitamattoma seksuaalisuutesi johtaa kamaliin tekoihin lopulta. Ihmisille annetaan ymmärys homoseksuaalisuuden takia, ettei seksuaalisuutta voi parantaa... Ja se on väärin, sillä se johtaa nämä vaarallisemmat seksuaalisuudet ahdinkoon (He eivät voi muuta kuin piiloutua, koska eivät kestä häpeää).

8

304

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hyvääonpaljon

      Aloittaja on oikeassa. Itse pidän miesten perseistä ja paskasta!!
      Nautin katsella miehiä paskalla ja halua n saada kuuman lastin suoraan keholleni tai kasvoille. !!

    • Hetelmä

      Ihan asiaa kyllä. Seksuaalisesti saa pitää mistä ikinä haluaa, kunhan siitä ei ole haittaa muille (tai itselleni). Kuuluisa esimerkki tästä lienee pedofilia. Ei ole väärin pitää lapsista seksuaalisesti tai vaikka runkkailla lapsille, kunhan kyseiset lapset eivät saa siitä tietää eikä heitä hyväksikäytä.

      Nekrofilian kohdalla sen sijaan pitänee jo miettiä. Ruumis ei voi suostumustaan antaa seksiin, joten kuolleille runkkailu lienee parempi vaihtoehto. Toisaalta jos kuollut henkilö on eläessään antanut suostumuksen, että hänen kuolleen ruumiinsa kanssa nussia saa, niin silloin se voisikin olla ihan ok...

      Monet luulevat zoofilian olevan väärin, koska eläin on ihmiseen verrattuna alemmassa asemassa esimerkiksi älyn takia, eikä siksi muka voisi ilmaista halukkuuttaan seksiin. Toisaalta eihän zoofiili välttämättä koskaan oikeasti eläimen kanssa paneskele. Ja vaikka paneskelisikin, voi eläin ihan hyvinkin olla suostuvainen, halukas tai tai vaikka aloitteenkin tehdä. Ihan vapaasti sitä elikoiden kanssa nussutella saa, kunhan ne vain ovat siihen halukkaita.

      Monia muitakin asioista on, joissa ei ole lainkaan yksiselitteistä, onko asia väärin. Mutta esimerkiksi raiskaus on aina raiskaus, eikä siitä pääse yli tai ympäri.

      Ei mulla muuta...

    • niin, lopputulos; kaikkihan on laillista kunhan ei satuta toista jollei sitä itse halua.

    • petoviilis

      Minä huomasin jo nuorena miten pronolehtien naiset eivät niin innosta kuten vaatekuvastojen pikkutyttökuvat. Nykyään on youtube täynnä pikkutyttöjen missikisoja ja tanssivideoita joista saa irti kaiken ilon. Ei tarvii mitään lappaa ollenkaan. Tarviiko minun siis mennä mihinkään hoitoon ollenkaan kun ne videot ei provosoi minua ryhtymään tekoihin.

    • rud8i6rud

      Onhan maailma täynnä mitä erilaisempia suuntautumisia ja asioita. Mietin vaan sellaista pointtia kun maailmaa katsotaan paljon avarakatseimmin ja suvaitsemammin niin voiko vaikka pedofiliaan suhtautua pelkästään suuntautumisena edes normaalina? Tuntuu kyllä että se on seurausta traumasta enemmän jostain kun mitää sisäsyntyistä.Koska muutenhan pedofiilienkin pitäisi saada tulla kaapista ulos ja olla ylpeitä itsestään toteuttamatta kuitenkaan itseään.Jos pedofiili eläisi tasavertaisessa aikuisten välisessä parisuhteessa, hän eläisi aina kulissisuhteessa.

      • tutustukaaparemmin

        Pedofilia ei ole seksuaalinen suuntautuminen. Kannattaa tutustua ensin seksuaalisiin suuntautumiseen vaikka ihan lukemalla wikipediaa. Tietoa poikkeavuuksista ja kiihottumisen kohteista löytyy esim käyttämällä hakuterminä parafilia.


    • onkotodisteita

      Mitä tieteellisiä tutkimuksia näistä kaikista seksuaalisuuksista on? Homoseksuaalisuutta eläinkunnassa tietääkseni on tutkittu ja sitä ilmaantuukin eläimillä. Miten nämä muut seksuaalisuudet?

      Vai pitääkö tämä ottaa uskon asiana? ...vähän kuin jeesuksen vedenpäällä kävelyn joutuu vain uskomaan jos haluaa uskoa.

    • erilainennuori

      On varmasti välillä vaikeaa. Mutta älä sitten muuta näyttele

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      277
      4722
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      134
      3050
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      45
      2941
    4. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      41
      2911
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      77
      1826
    6. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1694
    7. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1531
    8. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      64
      1471
    9. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      97
      1322
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1222
    Aihe