Vikoja on kuin tsernobilin valmistamisessa. Renault on kuin sähköpallo joka käryää jonka jälkeen räjähtää. Montako tyhjäkäynnin säätömoottoria lampda anturia ja kampiakselin asentotunnistinta ja vvt pyörää ja puolaa ootta vaihtanu? Aijaa että monta lisäki on alapallot ja vetoakselit paskana ja sähkölasit ei toimi. Työntäkää ne romut paaliin ja vähä vikkelään ja ostakoo fordit heti alle on meinaan vitun paljo parempi ja häiriöttömämpi auto.
RELLUT PAALIIN JA FORDILLA MAALIIN
Tää viesti ei oo mitään paskanjauhantaa haluan varoittaa ihmisiä tekemästä kallista virhettä minkä itse olen joskus tehnyt ja maksanut siitä kalliisti. Hyvää kesää ja vaihtakaa äkkiä pois ne keillä on rellut ja te jotka pohditte niin älkää ostako.
Kuka ostaa näin surkeaa merkkiä
3
139
Vastaukset
- renaultnainen
Minäkin ostin. Ei vikoja. Kauppa näkyy käyvvän merkillä mukavasti. Hyvä mainos sulla, myyntiluvut kasvaa.
- 2.0T16vGT
Sama juttu, toinen Renault jo menossa ja molemmat käytettyinä ostettuja. Seuraava auto todennäköisesti saman merkkinen jos ei sitten Alfa tai Jaguar. Mitään noista aloittajan mainituista osista ei ole vaihdettu (eikä siis hajonnutkaan) paitsi alapallot. Alustan osat ei kieltämättä ole ihan niitä kestävimpiä mutta vakavia vikoja ei ole ollut. Ei edes mitään "kuuluisia" sähkövikoja. Rellujen myynti kovasti kasvussa ja mikä ettei. Laatu on nykyään vähintään "laatumerkkien" tasolla, ainoastaan vanha maine painaa. Mutta onhan se kiva että auto herättää keskustelua.
- DGC
Mutta onhan Ford kuitenkin ihan hyvä auto. Hassua muuten, että myös minä haluaisin Alfan tai Jaguarin.
Ja mitä laatuun tulee, minäpä nokitan oikein kunnolla, kun olen vaihtanut noista mainituista osista puolapakan kahdesti, alapallot kahdesti sekä vetoakselit molemmille puolille. Toinen vetari tosin meni kyllä ihan itse rikkoen eikä laaduttomuuttaan. Kyllä minä olen sille saanut tehdä aika usein kaikkea pientä ja isompaa, mutta ainakin osat ovat halpoja ja hommat helppoja, eikä se sentään jätä tielle.
Toisaalta, voisihan Fordkin olla kiva. Vaikka Explorer tai joku F-sarjan peli mitä saisi ajaa B-kortilla, noin esimerkiksi. Tai Bronco? Joo! Bronco! Sellainen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen Anna Koskela kaahasi 172 km/h
Kuvasi samalla myös videota, jonka sitten myöhemmin poisti. Jotenkin tuntuu persuilta lähtevän nyt kaikki lapasesta, va236418Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen1645763Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa
Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko725158Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä
Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas924739Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht2294686Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu1914603Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!
🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin64569Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan
Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa694438Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana
Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä154019Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus
Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast543977