Kuhmon häpeä!

Kyllä oli melkoinen järkytys kun kävin Kaukopartiomuistomerkillä Jämäksessä.Muistomerkkien takana lipputangossa liehui firman eli Mehiläisenlippu.Kyllä sydän pomppasi lipun nähdessä.Eihän tuo melkoinen järkytys häpäistä muistomerkit omalla lipulla.Toivottavasti lippu lähtee ja salkoa käytetään oikein.
9977
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Aika pienestä ne nykyään järkyttyy. Toista se oli sota-aikana.

Äänestä

Sponsorin lippu, tietenkin. Etkö tajuu nuky aikaa. Nythän on ollut, jo kauan kaikki kaupan. Jopa pyhimmät aatteetkin. Nyky päättäjät myyvät mummonsakin. Sekä politikot, (Porvarit) Erittäin epäonnisesti, ja halvalla, kaiken valtion (veronmaksajain) omistuksessa olevan omaisuuden. Jotka tuottaa erittäin hyvin omistajalle (veronmaksajalle) osinkoa

Äänestä
  • Kyllä Kuhmosta muitakin häpeän aiheita löytyy. Ei tarvitse mennä pitemmälle. Vain tönölän harjulle.Kuhmon entiselle leirialueelle. Siinä voi katsella suoraan mihin kuntoon yhteisillä verovaroilla hankittu omaisuus on päätynyt yksityistämisen jälkeen. Johtajille kyllä riittää rahaa muhkeisiin palkankorotuksiin mutta leirialuetta ei saada pyörimään kesäksikään.

    Äänestä

Mut Jymy lippis päässä, siinä sitten ihmeteltiin????

Äänestä

Häpeällinen teko Isänmaata kohtaan.
Boikottiin, hakusaartoon, vienti ja tuonti lopetettava, mainokset ja uutisointi kiellettävä ja palkat jäädytettävä...

Äänestä

Hei!
Juna meni jo, nyt eletään nyky aikaa ja ollaan EU:ssa, päivittäkää ajatuksenne.mennyttä historiaa voi tutkia ketä kiinnostaa ja eletään sovussa.

Äänestä

No jos tilat ottaa yrittäjä käyttöönsä, niin kyllä kai liputtaa saa firmansa puolesta. Maan puolesta taistelijoita pitää kunnioittaa, mutta ei heitä nyt ihan jumaloimaankaan tarvitse alkaa. Muistomerkki saa siinä olla mutta ei sen kunnia poistu jos yrittäjä pitää lippuaan toimintansa merkiksi tangossa.

Äänestä

Voisi Mehiläinen laittaa oman lipputangon, jossa saisi lippuaan heiluttaa.
Niin paljon kuitenkin on vanhuksilta rahaa huijannut ja huijaa edelleenkin, jotka päättyvät veroparatiisiyhtiöön, ja sen johtajat makaa hiekkarannalla vieraiden akkojen kanssa konjakkipikarit käsissä...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Sotkamolainen kirjoitti:

Kyllä oli melkoinen järkytys kun kävin Kaukopartiomuistomerkillä Jämäksessä.Muistomerkkien takana lipputangossa liehui firman eli Mehiläisenlippu.Kyllä sydän pomppasi lipun nähdessä.Eihän tuo melkoinen järkytys häpäistä muistomerkit omalla lipulla.Toivottavasti lippu lähtee ja salkoa käytetään oikein.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu