Paikalliset nuorisolaumat ovat keksineet uuden tavan osoittaa turistivihaansa ja näyttävät samalla myös todellisen luonteen, mitä mieltä turisteista ollaan Alanyassa. Todennäköisesti on kyse paikallisten inhosta näitä haureusmatkailijoita kohtaan ja jonka seurauksista nyt sitten saavat nauttia myös kunnolliset ihmiset. Iltaisin kaduilla ja bulevardeilla vähänkin keskustan ulkopuolella, niin nakkelevat kananmunilla turistien päälle ja huutelevat pelottavia solvauksiaan. Miten suojautua tältä? Sadeviitta tai kertakäyttöinen sadeasu ilta-asun päälle? Näyttää tämä juhlava ilta-asu olevan se punainen vaate näille kehitysmaan alkukantaisille, vaikka rahaa heille tuodaan.
Miten suojautua turistivihalta?
Tonttihimppa
20493
6Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Kannattaa pysyä kaukana koko maasta ja jos siellä jo on, niin nopeasti vittuun sieltä
No niin Tonttihimppapertti! Ensimmäiseksi ne syövät kaltaisesi homot! Samantien vastasit itsellesi. Hullulla on varmaan hauskaa. Hihkut niin, että kauhea veltto läskimahasi vieläkin hytkyy.
Suksi työtön polkkatukkaläskilortto helvettiin siitä!
Voi Tonttihimppapertti itse käyt vielä tykkäämässäkin omista kirjoituksistasi. En ole työtön eikä ole polkkatukkaa ja aamulla seitsemän aikaan kävin vetäsee 6,36 km juoksulenkin. Sua ei näkynyt lenkkipolulla.
Kyllä on tosin atmosfääri muuttunut Alanyassa turistelle vihaiseen suuntaan. Missä ovat nyt ne ennen niin ystävälliset ja ihanat turkkilaiset. Suurin piirtein haistatetaan vittua, kun et osta tai tule ravintolaan. Käsiksikäyntejäkin on nähty basaareilla, erityisesti naisihmisiin. Pilalle on mennyt tuokin lomapaikka.
Nuoret poikalaumat kerääntyvät iltaisin vaanimaan nuoria naisia.
Uusi harrastemuote on tuo arabialainen joukkoraiskaus, Taharrus- gamea. Enää ei voi iltaisin liikkua missään.
Kavahtakaa tuota helvetillistä kylää!
Naiset raiskataan ja miehet hakataan.
Turhaa on mennä poliisilaitokselle rikosilmoituksia pahoinpitelyistä ja raiskauksista tekemään.
Nauravat ja sanovat että pitäisi ryypätä vähemmän. Tuuria on jos sieltä ehjin nahoin selviää. Yleensä pamputtavat sinne tulevat turistit.
Asenne paikallisilla havaittavissa selvästi agressiivisempaan suuntaan. Ei kajahtele enää riemukas merhaba kestohymyisiltä kasvoilta. Nyrkkiä puristetaan ja räyhätään päin näköä. Kummallinen on alanyalaisen asenne niitä turisteja kohtaan, jotka vielä matkaavat sinne. Ollaan heille vihaisi niistä ihmistä, jotka eivät matkusta. Yksinkertaisia ovat ja paskovat omaan pesäänsä.
voi voi sentäs, kävi turkille niinku egyptillekin. Ei mitään asiaa valkolaisella.
Älkää nyt viitsikö kun ei sanoissa ole totuuden häivääkään kokemuksella kaksi viimeistä viikkoa Alanyassa katsellut ja mittaillut katuja satama- keskusta- linja-autoaseman seutu. Kleopatra beach.
Näyttää olevan elintarvikkeiden heitteleminen muotia nyt Alanyassa. Olimme aamukävelyllä Obassa rannimmasella kadulla Obajoen lähistöllä, niin muslimiasuihin pukeutuneet vanhat naiset heittelivät meitä tien toiselta puolen mädäntyneillä kurkuilla :) Nauratti ensin, mutta myöhemmin tuli tunne että emme ole enää tervetulleita Alanyaan. Se olikin sitten tässä se Alanyaan matkaaminen.
Minä sieltä juuri tulin. Joka paikassa koettivat kusettaa. Taxit, kuppilat ja kauppiaat.
Yökerhossa meinasivat hakata kun en aikonut maksaa järjetöntä laskuaan.
Tunnin aikana tämä Tonttihimppapertti ehti kirjoittaa taas 7 uutta valitusvirttä.
Eikö täällä enää voi keskustella Alanyasta, sen hotelleista, ravintoloista ja lomapäivistä ilman että tämä Homopertti häiritsisi asiallisia ja poimuilevia keskusteluja?
Oletko sitä mieltä, että internetissä ei saa kertoa Alanyan ongelmista?
Taidat olla joku matkatoimiston edustaja, joka yrittää suitsia ihmisten tositarinoita Alanyan nykymeiningistä.
Mielestäni on hyvä asia, että turisteille kerrotaan epäkohdista, jotta he voivat varautua siihen tai vaihtaa lomamatkansa turvallisempaan kohteeseen
Runkkailevat myös keskellä katua, eräs nainen sai spermat mekolleen, nazarin edustajat ei tälläisestä huutele
Niin se olit sinä Tonttihimppapertti, joka siellä veti käteen. Miksi Nazarin olisi pitänyt siitä tiedottaa. Ehkä pikemminkin ulkomaalispoliisin!
Olen saanut tarpeekseni Alanyan turistivihasta :(
Tarkoitus oli lähteä lokakuussa Jyväskylästä Alanyaan, mutta oman turvallisuuteni takaamiseksi vaihdoin matkasuunnitelmia.
Lähden sittenkin Kroatiaan
Mene mieluummin Korkeasaareen sukulaisia moikkaamaan.
Ei kyllä minä menen Kroatiaan...Matka varattu jo!