Meillä pientila myynnissä ja ei todella hinnalla pilattu mut ei vaan mene. No mielessä kävi et laitetaan sitten vaikka vuokralle koska kalliiksi tulee seisottaa tuolla kun laina pyörii ym kulut. No eipä tuo sit niin yksinkertaista ollutkaan, kaiken maailman veroja kun pitää mkasaa ni miinukselle menee. Annetaan siis olla tyhjillään ja pitänee sopia pankin kanssa et jos viel korkoja vaan maksella. Ei oo Suomessa halpa asua.
Pattitilanne
7
236
Vastaukset
- kjhkjhiihlhj
Pudota hintaa, menee kyllä kaupaksi.
Tai maksa korkoja ja käy täällä vinkumassa. - Sofi353
No jos kerran noin tuon esität ni..... taidan maksella korkoja ja vinkua täällä 😆
- jjbnbnbhbjhvjhj
Puolita hinta.
- AinaMenee
Jos hinta on kohdallaan, niin aina menee kaupaksi.
Joten pyydät ylihintaa. - kkcdjdcdjk
Mulla ku tämmönen rakas rintamamiestalo ja kun on niin hyvä niin miljuuna pitää saada.
Ei voi suomessa halvalla myydä. En myy vaikka ollenkaan. Nissanista -98 pitää saada 35000e. - Osakesijoittaja
Kaiken maailman veroja. Pääomatulo,vuokratuloista menee 30% veroa 30000 tuhanteen asti sen jälkeen 34%.Miten se vuokratulo voi mennä miinukselle?
- Vaihtaja
Missäpäin Suomea pientilasi on? Tulisiko kysymykseen ehkä vaihto osakkeeseen?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 813137
- 751281
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1631181Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401030Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103961Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310932- 43839
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78825Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124815- 92794