abendsturm kennel

Hei! Onko teillä kokemuksia kennelistä?
2482
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Pienkasvattaja. Panostaa laatuun ei määrään. Yleensä pienesti kasvattavilla on jonoa ja valinnan varaa joten kannattaa täällä rupatelun sijaan soittaa.

Äänestä
  • Mun mielestä tällä kasvattajalla on aika vähän tietoa siitä, minkälaisia ominaisuuksia hyvältä suojelukoiralta vaaditaan. Myös kasvattajan omat näytöt koetuloksien puolesta on vähäiset, vaikka harrastanut tietojeni mukaan suojelua vuosia. Suojeluun katsoisin koiraa muualta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


etsiikasvattajaa kirjoitti:

Hei! Onko teillä kokemuksia kennelistä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu