Taas pukkaa haittaa linuks-ytimeen!

http://www.tivi.fi/Kaikki_uutiset/ala-asenna-jos-et-tieda-mita-teet-pokemon-pelista-on-liikkeella-vaarallinen-saastunut-versio-6566215

"Verkkorikolliset ovat huomanneet......."

Linuks-ydin anderon he ovat kyllä huomanneet hyvin tuottoisaksi ennenkin....†
686
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

jos paska-aivo opettelisi lukemaan ensi syksynä kun apukoulu taas alkaa.

Äänestä

Onko tuo Linuks-ydin andero jokin mikrosoffin viimeiseksi jäävä tubutin linuks?

Äänestä
  • Ei! Linuks-ydin andero on se puhelimen käyttis, johon ne haittikset iskee.....†
    Windows Phoneen ja Nokia Lumiaan ne eivät iske ♥

    Äänestä


  • Kuten+myös+tubutinta+tietokoneista:Windows+7..................49.05%+Windows+10.................19.14%Windows+XP................9.78%Windows+8.1...............8.01%+Mac+OS+X+10.11...........4.93%Windows+8...................2.45%+Linux...............................2.02%Mac+OS+X+10.10............1.80%Windows+Vista.............1.21%http://netmarketshare.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=10&qpcustomd=0&qpct=6

    Äänestä

  • Vähäpätöinen_tubutin kirjoitti:

    Kuten+myös+tubutinta+tietokoneista:Windows+7..................49.05%+Windows+10.................19.14%Windows+XP................9.78%Windows+8.1...............8.01%+Mac+OS+X+10.11...........4.93%Windows+8...................2.45%+Linux...............................2.02%Mac+OS+X+10.10............1.80%Windows+Vista.............1.21%http://netmarketshare.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=10&qpcustomd=0&qpct=6

    Sitkeästi se tumputtaja jaksaa noiden katoamassa olevien vanhanaikaisten romujen prosenttiosuuksista linkittää mainosklikkaustilastoa, ei raukka ilmeisesti tajua että nyt eletään vuotta 2016 ja nuo pöytäkoneromut ovat menetämässä merkitystä kun yhä suurempi osa ihmisistä hoitaa asiat muilla laitteilla. Moni on jo vaihtanut ne museoon kuuluvat pöytäkoneet tabletteihin ja vastaaviin eikä paluuta niihin kömpelöihin matolaatikoihin näy.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Linuks-ydin_tuhoo kirjoitti:

http://www.tivi.fi/Kaikki_uutiset/ala-asenna-jos-et-tieda-mita-teet-pokemon-pelista-on-liikkeella-vaarallinen-saastunut-versio-6566215

"Verkkorikolliset ovat huomanneet......."

Linuks-ydin anderon he ovat kyllä huomanneet hyvin tuottoisaksi ennenkin....†

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu