Felicialle toinen nimi?

apuakaivataankiitos

Eli rakastuin nimeen Felicia (lausutaan Felisia) mutta en tiedä siis hyvää toista nimeä. Tyttö on kokonaan ihan suomalainen, ja asumme Suomessa, joten toisen nimen pitäisi olla edes jollain tapaa Suomessa tunnettu, TAI sellainen, joka on mahdollisimman helppo lausua, eikä kuulosta liian ulkomaalaiselta. Olen miettinyt Adanna -nimeä, mutta se ei varsinaisesti ole sillä tavalla säväyttänyt. Ehdotelkaa jotain sopivaa :)

6

603

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ninettee

      Felicia Eleonora
      Felicia Linneea (Linnet)
      Felicia Isabella
      Felicia Charlotte (Sarlotta)
      Felicia Aurora
      Felicia Avamaria
      Felicia Amelie
      Felicia Ingrid
      Felicia Adelina
      Felicia Josefin
      Felicia Gabrielle
      Felicia Minerva
      Felicia Matilde
      Felicia Simone
      Felicia Vivian
      Felisia Elena
      Felicia Anette
      Felicia Catherine

      • säälikäälapsi

        APUUVA MITÄ NIMIII!!!! HYI KAUHEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE OIKEESTI EI KUKAAN JÄRKEVÄ LAITA LASTEN NIMIKS TOLLASII!!! OKSETTAA!!!


    • 534646

      Kuka tahansa joka ei ole idiootti, tajuaa että se lausutaan noin. Joku elämäm koulun käynyt persesilmä sanoo "felikia" tai "velisiia". Nämä kansan syvät rivit joita Timo Soini kusettaa.

    • uuuuhfetjhkkjcdeeh

      no niitä idiootteja kyllä löytyy, eli hyvä vaan että ilmoitti ihan varmuuden vuoksi. ;) felcia isabell on hyvä!

    • fungiflfjadjöa

      Fata Felisia tietenkin!

    • Paris-Hilton

      Felicia Oliwiia Herucca Rabarber
      Felicia Closette Lori-Stella
      Felicia Ofelia Purjobella
      Felicia Janyca Junttica

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!

      Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot
      Maailman menoa
      87
      17091
    2. Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois

      Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss
      Maailman menoa
      32
      9884
    3. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      28
      4851
    4. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      233
      3855
    5. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      33
      3123
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      14
      2810
    7. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      110
      2771
    8. Brittiläinen vasemmistolehti: Sanna Marin oli vihdoin rehellinen

      Nyt tulee pahasti lunta tupaan Seiskan tähtitytölle. Ex-pääministerin kirjaa arvostellaan latteuksista ja itsekehusta.
      Maailman menoa
      24
      2649
    9. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      75
      2470
    10. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      48
      2460
    Aihe