Olin heinäkuun puolivälissä arkipäivänä Serenassa ja olipa hyvä reissu. Jonot pahimmillaan noin 10m ja keli aurinkoinen. Parkkipaikka maksoi 5€/päivä tai 1€/h. Ruokailut hoidettiin muualla eli juuri ennen menoa ja heti poislähtiessä läheisellä Shellillä jossa tosi hyvä palvelu. Serenassa ruokatarjonta enemmän Burger ja ranskalaiset tyyppistä. Meillä myös hieman omia eväitä. Aurinkorasva oli myös tarpeen. Alueella paljon aurinkotuoleja ja penkkipöytäryhmiä.
Yleisilmeeltään paikka vaikutti siistiltä ja laitteet toimivilta. Meidän porukka koostui kahdesta aikuisesta miehestä ja yhteensä seitsämästä lapsesta (5v - 14v), kaikki uimataitoisia tosin pienin piti kellukkeita varmuuden vuoksi. Pukukaapit toimii 2€ kolikoilla. Suihkuista löytyi hyvin saippuaa ja wc:stä paperia. Asiakkaat pääosin Suomalaisia, peseytyminen ilman uima-asua vaikeinta teini-ikäisillä ja ulkomaalaisilla.
Laitteita paljon ja vain yksi pois käytöstä. Kolhuja tai isoja naarmuja ei tullut kellekään, tässä iso parannus aiempaan. Henkilökuntaa riittävästi, pääosin nuoria ja muutamaan meidän kysymykseen tuli vastaus hyvin.
Positiivinen mieli parantaa kokemusta kun ei lähde valittamaan joka asiasta. Ulkoalueella jonkun verran leppoisia ampiaisia😀 ei häirinnyt meitä liikaa.
Mukava päivä Serenassa
4
175
Vastaukset
- Rakastan.venakoita
Serena oli takavuosina hyvä paikka, kun se oli täynnä venäläisiä kaunottaria. Minunkin vaimo sanoi, että tähän paikkaan ei enää koskaan tulla. Sen jälkeen aloinkin käydä siellä ilman vaimoa.
- 543435435
Siellä kuulemma venäläiset kakkaavat veteen ja muutenkin paikka on epäsiisti. Karvoja joka paikasa kun ämmät ajavat alapäätään. Vaikka Espoossa asutaan niin en ole omia lapsia uskaltanut viedä sinne juuri näiden itäturistien vuoksi. Onneksi on muitakin paikkoja, joihin luottaa. Vaikka tilanne olisi parantunut niin en ota riskiä.
- karseaa
Tuo on totta! Kaveri näki vedessä monta vuotta sitten tosin,verisen tampaxin....ei kuulemma paljoa naurattanut kun hörppäät sitä vettä...
- veripuisto
Serenaan en enää mene...kerta riitti! Oli silloin aikoinaan verta ja paskaa....en tiedä nykyään kuntoa mutta ei kiitos!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2619783K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1785523Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1565139PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *704821- 2122379
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.122229Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell3021858- 901557
- 211501
- 411123