nintendo mini 8-bit

nintendofani

mitä mieltä olette koneesta. ei ole pahahinta 60dollaria.

5

444

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • waaribarbasic

      Kuuteenkybään tulee lisäks viel joku kaapeli ja pitänee hankkia pari ohjainta?Se että TÄLLÄ KERTAA pelintallennus toimii on plussaa. Vaihteeksi jotain kiinnostavaa muumioillekin. Ja kun halut eivät halaamalla LÄHDE: Voi ku sais vielä kerran pelata NHL 92 oikeilla vehkeillä?(Eri kone, mutt TEKEE MIELI)

      Se JOKA ottaa vastaan ennakkotilauksia nintendo-mini-8bit, ilmoittautukoot het kohta puolen tai iso ja suuri apina putoaa puusta ja joutuu kuleskelemaan onnettomana vielä pitkän aikaa.

      Onneks tän voi vielä korjata, kun kävi harmittamaan, että aikoinaan ei saanu kaikkia pelejä pelattavakseen.Lohtuni on suuri nyt :)

      Innokkaana odotan.Toivottavasti mini-nintendo pitää minkä lupaa ja tod.näk sen myöskin tekee? Täytyyki kirjoitella PUKILLE, luulen että pukilla on empatiaa vanhempien ja vähän nuorempien pelaajien parissa?

    • jaakko31v

      vanha Nes ei käy uusien telkareiden kanssa, ilman ihme viritystä. minulla ei edes tue analogi-liitäntää.. paitsi jos laittaa vhs-nauhurin kautta. jolloin kuva on jo ihan paska, mutta pelattavan näköinen. uusi mini-nes on hdmi-liitännällä varustettu joten pääsen ihan retroilemaan kuin kuvaputki telkkarini kanssa, joka hajosi... liian pelaamisen takia :( .vanha kone saa ehostuksen jälkeen vitriini paikan.

      Jos joulupukille menevä kirje ei mene perille, toivon mini-nes pelikoneen.
      t. jaakko 31v
      ps. annan myös lapsien pelata.

      • 6plus6

        Toimiiha, kyljessä on RCA-kaapeleille paikat kuvalle ja äänelle. Johdot kiinni konsoliin, toiseen päähän kiinni Scart-palikka ja telkkariin kiinni. Kyllä uusissakin telkkareissa pitäisi olla vähintään yksi Scart-liitin.

        Ei sillä RF-boksilla kannata yrittää koska huonompi kuvalaatu/äänenlaatu.


      • EiToimiJOO

        Ei ole smart-tv:ssä scart-liitintää :( ei ainakaan minulla ole. (viisi johtoinen sarja käy?) mutta (video L R) näkyy sutkot mustavalkoisena))
        eikä tue analogista kanavaa AV. kokeilin myäs liittää anteeni johdolla digiboksin, ei toimi boksi..


    • Minines

      Monelle varmasti helppo tapa pelata vanhoja klassikoita, paremmalla kuvanlaadulla kuin aikoinaan eikä tarvitse asetella / puhdistella kasettia että saa toimimaan.

      Tosin jos alkuperäinen fiilis ei ole tärkeää niin emulaattorilla ja USB -ohjaimellahan pelaa mitä vaan peliä FullHD laadulla enemmälläkin, modattu Wii ei pysty HD tarkkuuksiin mutta silläkin voi sitten pelata mitä vaan nes peliä. Vaatii tietysti hieman värkkäämistä ja siinä monelle tuleekin seinä vastaan, mini on simppeli.

      Toki nes mini tarjoaa myös sen täysin laillisen mahdollisuuden pelata noita 30 peliä hyvällä laadulla ja jos keräilijä on niin hankkinee tuon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      276
      2530
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      77
      2433
    3. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      20
      1639
    4. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1598
    5. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      53
      1518
    6. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      65
      1397
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      134
      1376
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1250
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1059
    10. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      74
      1049
    Aihe