Humppilassa, jos hälyyttää numeroon 112 apua, niin tulee neljä miestä palokunnasta, utelijaita, mitä tapahtunut? Kukaan ei osaa tehdä muuta kuin katsoa päältä. Ambulanssi onneksi tulee kymmenen minuutin sisään. Ainut vaan, palokunta on ensihoidon tiellä. Pienessä kämpässä palokunta ja kaksi ambulanssimiestä ei meinaa mahtua olemaan. Ambulanssi tulee huomiota herättämäntä, mut paloauto, ennen sitä, herättää koko kylän. Huudattaa autoa viimeisen päälle. Sireenit ulvoo. Saisko näitä pillejä mitenkään äänettömäks? Seuraavassa autossa toivottavasti manuaalia käyttöä.
Suurhälytys/sota
10
253
Vastaukset
- SaitApua
Olet elossa! Miksi valitat?
- pissapotilas
Hävettää niin p........ti. Naapurit luulee, et oon kuollut. Puhuvat, kuinka sinne paloauto meni hädässä. Tulpalo, tulpalo. Lanssi tuli kyllä, ja äänettömästi. Virtsatulehdus. Vietiin kyllä sairaalaan. Kuumeen takia. Ja samantien sairaalasta ulos, kun kuume laski. On tosi nöyryyttävää, kun pirttiin astuu neljä miestä. Kaikki tuijottaa. Mitään ei osata tehdä. Mutta, onpa myöhemmin kylällä tietäjiä.
- Sekosinehumppilassakin
Ottaa nyt rauhallisesti. Nyt on luvassa värinää ilmaan, kun Humppilaan tulee näitä rikastuttajia etelästä. Humppila saa piristysruiskeen maahanmuuttajista. Onnea ja menestystä!
- just.juuh
Ei taida olla S24:ssa enää yhtään keskustelua, johon joku säälittävä löysämunainen runkkari ei olisi tullut tunkemaan rasistista toiseuden kammoaan.
- ootavaanrauhassa
no sit varmaan helpottaa aloitajaakin kun sote tulee voit rauhassa lähteä kävellen lääkäriin
- sota
Mikä se sote on ? Jos lähden kävelemään lääkäriin, voi olla, että jo viisi kilometriä käveltyäni, olen ihan loppu. Neljä kilometriä ois vielä jaksettava. Mut, jos se sote on joku kyyti, niin Tervetuloa.
- nokalle
mieti sitä ennenkun valitat
- piipaapii
Valitat? hah hah, heh heh. Nokkalainen, jos oot ite miettiny omalla kohallas, niin kerro, mihin tulokseen tulit.
- yyh
No joo. Nokan palveluasunnoilla ei tarvitse tilata mitään. Kaikki hoituu henkilökunnan avustuksella.
- hörhö1
Hyvä, nyt kun on näin hyvin asiat. Pannaan nukkumaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle142019Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631405Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise981361Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681225Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A51141Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥31997En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?52986- 47981
Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti334950Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell42900