Onko kenelläkään kokemuksia Kroatiasta? Olemme lähdössä hääpäivän kunniaksi matkalle, eikä kumpikaan ole käynyt vielä tuolla. Emme etsi mitään turistirysää, vaan mukavaa kaupunkikohdetta.
Kommentteja?
Kroatia?
5
1679
Vastaukset 5
- Kroatiasta
Meidän kokemukset Kroatiasta viime kesältä ovat todella positiivisia. Hienot rannat ja paljon nähtävää, myös kohtuullinen hintataso. Olimme viikon, mutta mielestämme kannattaa olla kaksi. Edullista liikkua julkisilla kulkuneuvoilla ja retkeillä maassa. Pelkästään Split ja Dubrovnik vaatisivat useamman päivän tutustumiseen.
- Zelana
Kroatian rannikko on milestäni Euroopan kauneinta aluetta, kesäaikaan. Itse viihdyin parhaiten Splitissä. Turisteja oli jonkin verran, ei kuitenkaan häiritsevän paljon, paikalliset avuliaita ja ystävällisiä vaikkakaan eivät kovin kielitaitoisia. Splitin lisäksi muutkin rannikkokaupungit(kuten Solin ja Zadar) ovat hurmaavia. Pääkaupunki Zagreb ei niinkään vakuuttanut.
Muita mukavia, ei-turistien valtaamia kaupunkikohteita Euroopassa mm. Slovakian Bratislava, Romanian Bukarest ja Costantan ympäristö Mustan meren rannalla sekä oma ehdoton suosikkini Eger Unkarissa. - nasu
Me ollaan ajateltu lähteä häämatkalle Kroatiaan. Osaako kukaan kertoa hyvää kaupunkia/paikkaa ja hotellia missä olisi mukava viettää ikimuistoinen matka? Ainakaan netistä ei vielä löydy minkään matkatoimiston kautta "häämatka-paketteja" sinne!
- Marijan
1)Dubrovnik (kysy hotelli Villa Dubrovnik, http://www.villa-dubrovnik.hr)
2)Baska, Krk (saari) yksit. majoitus
3)Opatija
4)Porec
----------------
siinä ne upeammat nuorille(!), saaristo: Brac, Hvar, Vis (rauhallinen), Splitin lähellä.
-----------------------------
- tidottaja
www.kroatia.fi on paras mahdollinen sivusto tällä hetkellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 133931
Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.27906Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s42793- 39715
Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?48674Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?67578- 56576
- 36568
- 76567
Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?57565