Onko kenelläkään kokemuksia Kroatiasta? Olemme lähdössä hääpäivän kunniaksi matkalle, eikä kumpikaan ole käynyt vielä tuolla. Emme etsi mitään turistirysää, vaan mukavaa kaupunkikohdetta.
Kommentteja?
Kroatia?
5
1666
Vastaukset
- Kroatiasta
Meidän kokemukset Kroatiasta viime kesältä ovat todella positiivisia. Hienot rannat ja paljon nähtävää, myös kohtuullinen hintataso. Olimme viikon, mutta mielestämme kannattaa olla kaksi. Edullista liikkua julkisilla kulkuneuvoilla ja retkeillä maassa. Pelkästään Split ja Dubrovnik vaatisivat useamman päivän tutustumiseen.
- Zelana
Kroatian rannikko on milestäni Euroopan kauneinta aluetta, kesäaikaan. Itse viihdyin parhaiten Splitissä. Turisteja oli jonkin verran, ei kuitenkaan häiritsevän paljon, paikalliset avuliaita ja ystävällisiä vaikkakaan eivät kovin kielitaitoisia. Splitin lisäksi muutkin rannikkokaupungit(kuten Solin ja Zadar) ovat hurmaavia. Pääkaupunki Zagreb ei niinkään vakuuttanut.
Muita mukavia, ei-turistien valtaamia kaupunkikohteita Euroopassa mm. Slovakian Bratislava, Romanian Bukarest ja Costantan ympäristö Mustan meren rannalla sekä oma ehdoton suosikkini Eger Unkarissa. - nasu
Me ollaan ajateltu lähteä häämatkalle Kroatiaan. Osaako kukaan kertoa hyvää kaupunkia/paikkaa ja hotellia missä olisi mukava viettää ikimuistoinen matka? Ainakaan netistä ei vielä löydy minkään matkatoimiston kautta "häämatka-paketteja" sinne!
- Marijan
1)Dubrovnik (kysy hotelli Villa Dubrovnik, http://www.villa-dubrovnik.hr)
2)Baska, Krk (saari) yksit. majoitus
3)Opatija
4)Porec
----------------
siinä ne upeammat nuorille(!), saaristo: Brac, Hvar, Vis (rauhallinen), Splitin lähellä.
-----------------------------
- tidottaja
www.kroatia.fi on paras mahdollinen sivusto tällä hetkellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2323027Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b2012663Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1141283Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1411248- 721146
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait3031141Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3721101Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831065Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a211035Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä
Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin81013