Pitäisi pyrkiä käytöstapoja ja koraaleja opiskelemaan? Ehkä, kun, jos ja vain ainoastaan sitä kautta kenties voisi valaistua palstan säännöstöstä. No mitä huitua ja ininää. Ei mitään, mutta kun joku feminikki vääntää vaikka minkä laatuisen virren tai vikinän, saapi se feminikin omine "vastauksineen" ( 70 % ) olla möllötellä minkä väriseen pullukkaan asti tahansa. On nähty tämä juttu. Että kyllä olisi hommia tasosta vastaavilla ylläpidon edustajilla, jotka taitavat ollakin taustajia vaan sanon minä. Kyllä koneet ja serverit jukolauta toimivat vallan mainiosti kun pitää poistaa toisten tekstejä, mutta muuten saa lukemansa perusteella ihmetellä tuntitolkulla sivun aukeemista mitä? Kait sitä saa arvostella joidenkin pölkkypäiden tekemisiä, ettei ne luule olevansa näissä hommissa jotenkin viisaampia kuin toiset tai minä?
Kirkkokuoroonko????
Hurtti Massi
431195
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 43
Vanhimmat
Siellä on paikkasi. Ei tarvitse kuopassa kysellä onko koneet kunnossa. Ei tarvitse kadehtia toisten saavutuksia.
..pitäiskö kuitenkin varmuuden vuoksi polttohaudata? Ovat toiset niin sitkeitä että isonkin hautapaaden alta tulevat kummittelemaan, ja ehkäpä kaatamaan chätinkin piruuttaan..tai viestit sotkemaan... mistä noista tietää??? ;)
Paikkani on ikkunan vieressä, vaunussa 2, kello kuuden juna.
Sinä olet sen verran löysäkätinen kantaja (kantelija), etten kuolluttakaan kalmaani kannettavaksesi salli. Voisi raato pudotessaan rapistua. Ei tarvitse saavutuksia kadehtia.
Ja laukaistaan ulkoavaruuteen. On siinä Andromedan tähtisumussa aikanaan ihmettelemistä.
..tiedätkö paljonko tuollainen raketti hotkii löpöä sadalla kilometrillä? Tuollaisessa leikissä konkassa on koko perikunta, ajatus itsessään on hyvin mielenkiintoinen ja varma ratkaisu, mutta tuskaisan kallis! ;)
Vaikkapa veli venäläiseltä tai toweri tähtilipulta. Ovatpahan het paiskoneet taivaanrannan taa monen sorttista roinaa.
käännytään toverin puoleen ja kerrotaan että täällä olisi kova riistäjä kapitalisti josta olisi hyvä päästä eroon sotkemasta seuraavaa tulevaa sosialistista maailmanvallankumousta. tehdään sopiva meriittilista että vakuuttuvat asiasta.
Jenkki ei oikein lähde tuollaiseen operaatioon, paitsi jos kerrotaan että siellä andromedassa on aika pirusti öljyä ja meillä olis kuski valmiina joka tietää parhaat mestat..
noin alle tunnin mittasta palstalla oloa
tälle.
Vaikka tässä veikkauksessa ei rahaa jaetakaan.
On se niin kummallista kun tuossa vähän aikaisemmin kävin täällä lukemassa juttuja ja sitten ajattelin, että käyn tuolla chathuoneessa välillä Nyt kun tulin takaisin niin hirveä määrä juttuja hävinnyt ties mihin??
Mitkäs säädökset täällä oikein on voimassa, tuossa jotain yritin lukea niitä kun en niin ole perillä mutta sen minäkin jo huomasin, että joitakin nikkejä täällä aivan selvästi tuo valvoja tuntuu suosivan.
Ja sitten tuosta chatin kaatumisesta sanoisin, että on se kumma, ettei tänä päivänä kun osaamista ja vehkeitä saada yhtä chattia toimimaan?? Ei taida olla tahtoakaan siihen, taitaa olla jonkinlaista kiusantekoa koko tämä suomi24:n homma. siellä jotkut nörttinuorukaiset naureskelevat olemattomaan partaansa.
kaikki säilyttämisen arvoinen siivotaan pois, jäljelle jätetään törky joka ei ketään kiinnosta, oletan ettei sefut ole kovinkaan hyviä mitä sujuvaan läpänheittoon tulee, siksi heidän omaa persoonaansa tukeakseen on kaikki ne kirjoitukset jotka ylittävät heidän oman tasonsa, ovat tuhoon tuomittuja.
Ehkäpä näin tai ehkäpä sitten ei. Kun sitä omien jälkien yli kulkee, on sieltä jotakin joutanut poiskin.
Kyllä pitää olla turvonnut ego.
...minua erityisesti risoo se kun olen tottunut että minun jorinat joutaa ja on yleensä oikeaoppisesti poistettukin, niin sitten niitä aletaankin siirtämään toisille palstoille jossa ne ovat irroitettu siitä keskustelusta/palstasta jossa ne on lausuttu, niin aika kornilta ne näyttää siellä uudessa oudossa ympäristössä, jossa tavat ja ihmiset ovat kovin erilaisia kuin täällä...
..ego olla turvoksissa? Tosin minun egoani kohottava elin on useinkin turvoksisa;)))
On hankala. Odotetaan Jermun vastausta.
viinan pöhöttämät luumunkokoiset aivot?
...Jermulla on konstit ja se tankki takapihalla, kyllä niillä yksi ropleema selviää..
Ainakaan tuolla chathuoneissa eivät nämä seriffit (mikä typerä nimitys) ole mitenkään johdonmukaisia valvojia. Kaikissa niisää huoneissa joissa käyn on määrätty porukka joka saa vinkua ylellä mitä vain (ovat näiden seriffien tuttuja) mutta varjele jos tulee joku oudompi ja sanoo jotain vähänkin sellaista mikä näitä mahtavia valvojia ei miellytä, niin ei kun pihalle vaan.
Yleisellä se kanalauma mikä joka huoneessa tuntuu olevan (höystettynä muutamalla miesnikillä, mitä lie sitten ovat, hihittäviä puppeleita, olettaisin) saavat terrorisoida koko keskustelua. Käyvät vaan välillä heittämässä valvojalle jonkun typerän kukan tai pusun kuvan kaikki on OK! (poikkeuksena on nuo seksihuoneet, niissä ihan jees.meininki)
Taitaa täällä palstalla olla ihan sama meininki? Mutta täytyy varmaan yrittää ymmärtää näitä valvojia, voihan olla, että heidän joukostaan löytyy työpaikkakiusattuja ym. onhan se kivaa sitten kun saa täällä yrittää näyttä valtaansa. Ai niin mitä valtaa?
...saat arvata uudestaan, mutta toisaalta olen tehnyt sinusta jo luonne analyysin, joten saat sata arvausta veloituksetta ja aikaa pari viikkoa, tutustumistarjouksena!.
Mutta minun keskiönävertimeni halajaa unta pönttöön.
Seurasi on ollut parempaa kuin olet kuvitellutkaaan. Kiitos!
..taidat olla, en käy tuolla chathuoneissa lainkaan joten en tiedä tilannetta, paljon on kuulunut valitusta tuosta sisäsiittoisuudesta sielläkin, joten uskon sovinnolla että asiassa on perää.
näin on....
Tule ihmeessä joskus katsomaan sitä touhua! Ihan mielenkiintoistahan se on.
Sitäpaitsi, matkailu avartaa, oletko kuullut? Minäkin matkasin tänne palstalle ja huomaan viihtyväni oikein hyvin.
Ja parempi olisi, että käväisisit sellaisessa -lyysissä, joka poistaa urean päästäsi.
Koneita löytyy.
..hommata opaskoira, ei sitä ummikkona muuten siellä varmaankaan pärjää.. ??
Kyllähän nämä palstat menettelee, itse pidän kuiteskin niistä wanhan hyvänajan nyysseistä vieläkin... nämä selainpohjaiset palstat on vähän turhan kömpelöitä että viitsisi seurata useampaa palstaa..sitä sitten jää roikkumaan yhdelle palstalle ja koht ahuomaa että kaikki sanomisen arvoinen on jo sanottu ja se yksi ja sama savikiekko vain jota alkaa soittellemaan grammarissaan...
..uudestaan, kerran kävin mutta lemppasivat kadulle ja kehottivat unohtamaan koko osoitteen.
Urean saan päästäni kallistamalla päätäni, valuu kivasti korvasta ulos.
Miksi ihmiset aina neuvoo minua tekemään samaa kuin sinä nyt? Miksi te ette itse mene vaikka teidän kohdalla olisi vielä varmaan jotain pelastettavaa?? En kylläkään keksi mitä??!
Mehän voisimme tehdä niin, että teemme chat-treffit johonkin huoneeseen. Minä voisin sitten opastaa sinua tuohon chatin ihmeelliseen maailmaan. Et siihen mitään opaskoiraa tarvitse, minä kyllä käyn koirasta, vaikka kissaeläin olenkin.
Näihin palstoilla roikkumisiin tai selaintyyppeihin en osaa ottaa kantaa kun en ole täällä aikaisemmin kovin paljon ollut.
Niin, että rohkeasti mukaan vain, koskaan ei tiedä mitä jännää voi sattua!
Vaikka heilutat päätäsi että kansi kolisee. Pelastus on kaukana sinusta haamu. Ja jos kuopasta kipuat, niin kivellä kuuppaan.
Ettäkö ihan opastettu kiertoajelu? mut enhän mä edes tiedä miten siellä pitää käyttäytyä? Taidan mennä ottamaan rohkaisuryypyn, *klunk klunk*
tiedä,,kun tarkastaja tulee,,samat vinkeet,,no jatkaa sit vaan,,kippis ja kulaus,,se jatku viel,,
Mikäs tarkastaja se siinä? Tarviikos sinne jonkinlaisen lipunkin vielä? Voi olla että menen ekan kerran ohi lippuluukun, en näes tykkää maksaa mistään roskasta, olen kuullut niin paljon kriittistä arvostelua sieltä että eipä paljoa huvita maksaa siitä että joutuu teljetyksi kaappiin,voin sen tehdä kotonakin menemällä komeroon ja voin vielä ottaa eväspotin mukaan;)
mitää lippuja myy,,tää on nikkitarkastus vaan,,kato tsekkaan vähä ja teen sellasta havainnointia,,ei tää niin rapeeta oo,,
No nyt tajuu hitaampikin mistä tässä on kyse..
No ei mun nikissä paljoa tarkastamista ole, ihan tavis kadunmies, et edes tuntisi vaikka tulisit kadulla vastaan... tai ollaan voitu tavatakin..?
-------------------------
Mittee sie sanot ?
Haluaisikkos sie nyt määrätä
kuka sanoo ja mitä sanoo ?
KUka on kenkää viisaampi ?
Saapas sanoo nyt ja tässä :D
=========================
Se on ihan severistä haluunko mä sitä tai en. Täällä näyttää kaikenlaiset käenpiiat kirnuavan itseään saappaassa ja odottavan uuden munan kuoriutumista. Vaikka olis hymy levinny korvasta toiseen.
älä koþþeloi siellä ...
Mie en kauaa kuuntele soitimia...
Mie pamautan kuulilla tai sulalla :D
*ja HYmy leviääääääääääääääääääääää*
'cuccuu'
Sun kuulilla on yksi u liikaa ja yksi l liian vähän.
Hymys hyytyy kun sulkas putoo.
Eikä vitsiä jonnenjoutavalle vääntää. Vaan kun oman pesän käet kukkuu, niin H on N, että revi housus.
"Nurtti Massi." On upee oivallus. Tulikohan haudan takaa? Vaan onko hahmos vakaa? Taisi tulla talon takaa. Kurppa kukkuu kuitenkin.
On turha huutaa kuoron perään. Äänes on kuin sirkkelin. Urut pauhaa Massin Hurtin joka puolla hakkista. (ottaiskohan CoCista)
Jos et ääntäs paranna, käypi lailla jollottavan tähden. Lähtee luotas kerta kaikkiaan femakot ja päiden pölkyt, kaikki jotka tajuuvat.
Hajuaistis on kadonnut, mätä pääsi lahonnut.
Raatokuppi kuonan kuskaa, fuskaa tuskaa turskankin, joka mikä rantaliejus lillunut on pitkääkin.
Ämerikan äänijänne, solasolan sikopaimen Hallelujaa kuitenkin.
Se sallittua on.
Vaan kyse kuiskii: Minkä verran Nurtti on kerran ensimmäisen hattunsa alle talteen on saanut?
Ei mitään huutaa cuccuu ja oikeessa on.