flash bios

Moro

Mulla on HP pavilon dv6000. Musta ruutu ja kaksi vilkahahdusta ledivaloista jaksoittain tarkoittanee biossin sekaisuutta????
Mistä löydän tuohon sopivan biossin jonka saa usb.tikulle.

Hp.n support sivuilta ei löydy.
Käyttis on vista 32bit
990
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Sen tyyppivika, näyttöohjainpiiri on irronnut tinauksistaan.
Vista kone ja se lämmitteli näyttöhjimmia aikanaan. Lisäksi esimmäien ajan lyijytön tina. Tulos nähtävissä juurikin tässä.

Niin vanha vehle että uudelleen sulattelu turhan työlästä.

Äänestä

  • näyttöhjimmia, esimmäien, vehle..
    Jotain vajakki-kieltä?

    Äänestä

  • huiohu9påioå kirjoitti:

    näyttöhjimmia, esimmäien, vehle..
    Jotain vajakki-kieltä?

    No vittu vaan kivat sullekin vajakki

    Äänestä

Tohon oli hetken huuma poppakonsti...
sai hetkes käymään ja pelastaan tiedot.

Eli laita se virta päällä peitonalle tunniksi. lämpenee sen verran että kun siittä otat pois ja käynistät, se lähtee käymään normaalisti :)

:DDDDDD
Eikä muuten ole vitsi!

Äänestä
  • Vinkki toimii, itsekkin kokeillut sitä juurikin DV6000 HP:seen
    Midaksen kosketus :D

    ( ͡° ͜ʖ ͡°)

    Äänestä

  • Menisit linuks-vajakki hoitoon

    Äänestä

  • NO? Lähtikö käymään vuodelevon jälkeen??

    Äänestä

  • dftyrtydrtydrty kirjoitti:

    Menisit linuks-vajakki hoitoon

    Katos Löylykauha lemma se täälläkin

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


HooPertti kirjoitti:

Moro

Mulla on HP pavilon dv6000. Musta ruutu ja kaksi vilkahahdusta ledivaloista jaksoittain tarkoittanee biossin sekaisuutta????
Mistä löydän tuohon sopivan biossin jonka saa usb.tikulle.

Hp.n support sivuilta ei löydy.
Käyttis on vista 32bit

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu