kukaan tai ketkään ei ole pahempia kyyliä kun se yariksella ajava tuhti löyttärin työntekijä joka taitaa asua orivuoressa!
johan tuo on vaarallista ajaa autoa ja kyylätä ihmisiä niin että niskat meinaa taittua...
jämsänkosken kyylä
5
643
Vastaukset
- koskelaisettiedetään
Jämsänkoskella niitä kyyliä kyllä riittää. Niitä on ollut siellä jo kymmeniä vuosia ja paljon. Toisten asioista kyllä pidetään huolta vaikka omat jäävätkin hoitamatta. Ja paskaa puhutaan toisista aina.
Ei ole mitenkään ainutlaatuinen tapaus tämä, josta aloittaja kertoo. Onpa siellä moni muiden arvostelija saanut vuosien saatossa pahasti omaan nilkkaansa.- millaisillai
Valaise hieman?
- pahis4
voi helkkari jos noin ottaa pattiin.......silmät kiinni ajaja....
- meiltähäntämäkäy
Taitaa olla aika yleistä, että pienillä paikkakunnilla ihmiset seuraavat muiden elämää tarkemmin. Ja juoruilevatkin mielellään. Kai se joidenkin mielestä sitten oma elämä näyttää paremmalta kun voi osoitella vikoja muiden asioissa.
Tuollaisista ei kannata välittää..ne kun ovat vain osa ihmisten arkea ja elämää. Hyvää kesän jatkoa vain kaikille. - hannapanna
Ei se yariksella ajava ole kyylä tai pahansuopa ihminen. Oikein mukava ja ystävällinen ihminen. Jos katsoo hieman pisempään,leimataan kyyläksi. Voi hyvät hyssykät. Get a life.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467575
- 334183
- 573685
- 503170
- 172856
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons572481- 542388
- 402329
- 452322
- 162266