Mikä on hintataso Milanossa, esim. Ulkona syöminen, ruoka ja viini kaupasta jne?
hintataso?
4
2024
Vastaukset
- 8765
Milanon keskusta on oman kokemukseni mukaan Italian kalleimpia paikkoja. Kuitenkin, kuten muuallakin missä on paljon turisteja, aina löytyy muutaman sadan metrin päästä alueita, missä tavalliset paikalliset käyvät. Niissä hintataso on paljon halvempi, ja laatu usein myös parempi. Näin siis erityisesti ulkona syömisen kohdalla.
Viini kaupasta on tietenkin Suomeen verrattuna naurettavan halpaa, ruokakin on selvästi Suomea edullisempaa. - nausku
Kiitos vastauksesta! 😊
- juuri-siellä
Duomon vieressä en söisi (se iso katedraali, pahin turistiansa), mutta esim tripadvisorin kautta löytyy hyvän hinta-laadun omaavia mestoja kuten kaikkialta muualtakin Italiasta.
- mimimilano
Nähtävyyksien lähellä usein esim. pitsa 7-15e pöytämaksu coperto. Mamujen pitämät kuten vietnamilaiset pikaravintolat ja kebabravintolat 3-6e löytyy annoksia, tosin eivät ole kovinkaan hygieenisia ja hygieniavalvontaa ei ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1262668
Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau562137Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.241721- 1291528
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3641288- 681283
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?711210- 891055
- 90979
- 128931