Eli siis, meillä läppäri (Fujitsu lifebook A532 tjsp) ollut kiinni telkkarissa iät ja ajat HDMI:llä että ollaan voitu netflixiä ja viaplayta katsella töllön ruudulta. Kannettava ollut suljettuna telkkutason välissä. Itse aikanaan muutin kannen toiminnon niin, ettei tee mitään kun sulkee. Nyt joku viikko sitten netti lagasi kesken käytön, syytin silloin mokkulaa joka näytti "Battery low" ja mokkulan latailun jälkeen toimikin. Mutta samallapa ilmestyi tämä ongelma, että nyt on kannen toimintona "Lepotila" enkä saa niitä muutettua! Ovat harmaalla, herjaa että vain järjestelmänvalvoja voi näitä muuttaa.. Ainoa että tämä käyttäjä kyllä ON järjestelmänvalvoja, joten wtf?
Ekana tuli mieleeni että nojuu ei siinä mitään palautan järjestelmän joskus muutama kk sitten luomaani palautuspisteeseen. Vaan eipä löytynyt ko. palautuspistettäkään sitten, etäisin vain kuukauden takaa..
Mitä tapahtui ja miksi?
Ja miten saan taas kannen toiminnoksi "ei mitään"?
Läppäri ei anna valita kannen sulun toimintoa!
apuvaapuva
2
172
Vastaukset
- windows_ahistaa
Kun hiiren oikealla klikkaisse niin aukeaa valikko josta
"suorita järjestyksenvalvojana", jos nyt oikein muistan. - meillätoimiiaina
Virtanappia pitämällä kolme sekuntia phjassa saa virran katkastua. Jos ei muuten onnaa, nii töpseli irti seinäst.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain35412251Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-19211629Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2806593Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2555367Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2083882- 1793682
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin642763Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1792520Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151942Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191804