Koiran kuulolle haitallista?

Juhani811

Jees, elikkä osaako kukaan sanoa, onkohan minkälainen vahinko käynyt nuorelle koiralle, koska lähtiessäni töihin jätin radion hiljaisella, jotta koiralla olisi mukavampi olla, kuunnellessaan ääniä. Töistä palatessani, n. 5,5h päästä kuuntelinkin että jollakin on musiikki isolla, no radiohan oli mennyt itsestääs täysille ja mitatessani se oli n. 70-75 desibeliä koiran luona.

Joten onkohan koiran kuulolle voinut syntyä vaurioita kyseisestä vahingosta, ja aikaahaan en pysty sanomaan, kuinka pitkään musiikki on soinut täysillä.

1

99

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Enpä jaksa uskoa, kun melu ei ole jatkuvaa. Itsekin kuuntelen musiikkia usein kovalla, eikä vieläkään ole kuuloon vaikuttanut, ainakaan niin että olisin huomannut.

      Tuskin tulee teidän arjessa mitenkään näkymään, vaikka olisikin vähän vaikuttanut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2205
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      823
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      790
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      726
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      517
      716
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      615
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      580
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe