Tiitiäinen

Voisiko joku ihana ihminen kertoa miten toi koeputki hedelmöitys oikeen menee ja onko kovin hyvät mahikset että se toimii!?!
2427
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Netissä on pilvin pimein tietoa koeputkihedelmöityksestä, eli suosittelisin jotain hakuohjelmaa esim. google ja hakusanaksi ivf (in vitro fertilization) tai ihan koeputkihedelmöitys. Toimivuudesta voisi sanoa, että jollain onnistuu heti ensimmäisestä, joillain ei koskaan (noin 20 %) ja joillain vasta useamman yrityskerran jälkeen. Tilastoissa onnistumisprosentit ovat 25 % - 35 % luokkaa per hoitoyritys, mutta kannattaa muistaa että tilastot ovat tilastoja. Onnea matkaan!

Äänestä

Heips!
Meillä on ollut ICSI-hoidot eli mikroinjektiohedelmöitys. Periaatteessahan se on sama, paitsi että jokainen munasolu hedelmöitetään yksitellen. Jos kiinnostaa, niin katso kotisivumme:

http://personal.inet.fi/perhe/babyproject

Siellä kerromme sekä lääkityksistä että toimenpiteistä.
Voimia Sinulle tulevaan!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Koeputki kirjoitti:

Voisiko joku ihana ihminen kertoa miten toi koeputki hedelmöitys oikeen menee ja onko kovin hyvät mahikset että se toimii!?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu