Pokemon go vinkit

Wieiefldm

Niin haluuko joku sanoa mulle jotain vinkkejä kyseisestä pelistä

10

1185

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tässä olisi muutamia vinkkejä:
      1. Etsi pokemoneja kaupungista/julkisilta alueilta, koska PokeStoppeja on vain julkisilla paikoilla jne. Pokemoneja ilmestyy myös eniten sinne missä on pelaajia enemmän.
      2. Käytä luret viisaasti jos asut maalla
      3. Munia ei kannata avata autolla, koska jos menet yli 30km/h (luulisin) se ei laske matkaa kunnolla. Jopa pyörällä kulkeminen "liian nopeasti" häiriköi laskuria.
      4. Nappaa kaikki pokemonit, oli niiden cp (compat power) mikä tahansa. Voit kehittää esimerkiksi Weedlen vasta, kun olet kerännyt Weedle candyja tarpeeksi.
      5. Kun olet level 5, voit valita tiimin. Valitse mikä vain kolmesta tiimistä, mutta valloittaa voit vain muun väriset salit. Oman tiimin vallan alla olevat salit, niissä voit harjoitella.

      Siinä oli muutama jotka tuli mieleen.

    • Fguyjj

      Ääliöt pelailee vain niitä hömppä pelejä.

    • Atso_otsA

      Moikka Wieiefldm,
      Nettiin on ilmestynyt jo aika paljon ohjeita, jopa suomenkielellä.
      Esimerkiksi tämä sivu on tullut tälläkin foorumilla jo aiemmin esiin monessa yhteydessä: http://pokemongojutut.com/pokemongovinkit/
      Kissanpentu59:n lista oli erittäin hyvä lista myös! Peli on aika helppo, joten et pysty mokaamaan mitään isosti, eli ei tarvitse pelätä mitään :)
      t. Atso

    • Atso_otsA
    • peräkammarista

      Löytyykö sieltä niitä gou gou tyttöjä?

    • pokeliini

      Osaax joku kertoo miten ne pokemonit saa näkyy siin kännykässä niiku oikeessa ympäristössä? Mul näkyy vaan joku piirretty kartta ja siellä ne hyppii... Mitä oon tehny väärin, pitääks jotai asetuksii jostai muuttaa vai mitä häh?

      • Vinkkikyayjälle

        Sun pitää antaa ohjelmalle lupaa käyttä kameraa kännykän asetuksista


    • Jande98
    • Pokxa

      Kun alotatte Pokémon go pelaamisen kävelkää pois päin aloitus pokemoneista niin siihen ilmestyy pikachu

    • Anonyymi

      Pankaa joku poke kaveriksi ja kävellä niin saat kehitystää

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",
      Maailman menoa
      30
      5187
    2. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      135
      2417
    3. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      138
      2092
    4. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      53
      1925
    5. Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."

      Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su
      Kotimaiset julkkisjuorut
      117
      1770
    6. "UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!

      "MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!
      Maailman menoa
      57
      1317
    7. Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen

      Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu
      Perussuomalaiset
      166
      1097
    8. Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."

      Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      64
      941
    9. Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.

      Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.
      Maailman menoa
      312
      875
    10. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      170
      771
    Aihe