Kuulostaako tutulta?

lifeisamazing

Ennen vietin elämääni viikonloput juoden ja viikot touhuten omiani , ei paljoakaan kiinnostanut toisten sanomiset ja ajattelumaailma oli todella pimeetä . No mutta tuli kaiken kattava herätys vastaan jota seurasi noin puolen vuoden näyt ja erikoiset kokemukset (olotilat,mielentilat) . Koin vahvasti Buddhan läsnäolon ja siitä noin 2 kk tuli Shiva . Tänäpäivänä noiden kokemuksien ansiosta tiedän etten olekkaan "minä" (ego)vaan mieleni takana oleva sukupuoleton tietoisuus johon kehoni/mieleni on alkanut ikäänkuin suuntautumaan asenteiltaan . Kaikki oppimani jouduin hylkäämään totuuden paljastettua ja nykypäivänä ihmettelenkin ihmisten käyttäytymistä ja olemista omissa ns. rooleissaan tietämättä todellista olemustaan . Luulen tietäväni mistä on kyse mutta olisi mukava homma jos joku muu on kokenut samanlaista ja ehkäpä kertoisi omista kokemuksistaan :) Kruunuchakra on säteillyt fyysisesti aikalailla välillä ja kundaliini nousi ainakin lapaluihin asti taannoin . Ennen menin ja touhusin aikalailla ja nyt tavoitteena on rauha ja tasapaino elämässä koska sisälläni se vallitsee täysin .

6

184

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pahasairaus

      Kyllä kuulostaa tutulta.
      Vastaanotollani käy aina silloin tällöin vastaavanlaisilla oireilla varustautuneita.
      Diaknoosi on yleensä paranoidinen kitsofrenia, luulosairaus tai -harhaisuus.
      Määrään kyseiset ihmiset silloin suljetulle osastolle ja tupla-annoksen skitsofrenia lääkkeitä.
      Pari vuotta kovaa hoitoa auttaa ja jos ei muuten tehoa, niin lobotomia ajaa pirut päästä pihalle.

      • lifeisamazing

        Tarkoitin ihmisten kokemuksia enkä mielikuvitus lääkärin jolla on kirjoitus vaikeuksia .


    • tännekirjoitellut

      Hyvin kyl sanottu. Elää ulkoisestikin rauhassa, kun sisällä on rauha. Sisäinen muutos muuten heijastuu ulos ilman yrittämistäkin. Äsken kun tulin kotiin niin matkalla tapasin oikein mukavan ennestään tuntemattoman tyypin. Tyyppi sano moi, mä vastasin ja sitten jo käteltiin ja kerrottiin kuulumisia.

      Kundaliini on tehnyt ennen niin hiljasesta syrjäänvetäytyjästä sosiaalisemman ja pystyy vaistoamaan asioita herkemmin. Juttu luistaa spontaaneissakin tilanteissa. Kundaliinista saa kyllä maksaa, entisen persoonan on saanut maksaa. Se on kova hinta, mutta tulos on yllätyksellisen mahtava. Voi elää, ei tarvi pingottaa :)

      • lifeisamazing

        Näytä tuntemattomia on itsellenikin alkanut esiintymään aika ajoin :) Hetki temppeli elämää sopisi minulle nyt pikemminkin :D


    • Rikkautta-ja-syitä

      Jokaisella on omanlaisensa kokemukset ja omanlaisensa tie.

      • lifeisamazing

        Totta


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      241
      6042
    2. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      119
      5843
    3. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      231
      4917
    4. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      15
      4283
    5. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      62
      4176
    6. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      68
      4097
    7. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      27
      4092
    8. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      32
      3658
    9. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      57
      2554
    10. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      40
      1790
    Aihe