80cc malossi

Naukasee T. Lihava mopopoika
29907
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Viilattu 50cc rm läppis vielä paremmin!

Äänestä

Missä radalla näillä laittomilla ajokeilla ajellaan?

Äänestä
  • Pururadalla enimmäksee

    Äänestä

  • Minä ajan jalkakaytavalla mutta jalankulkivat haittaa kun ytritän ajaa yli 45kmH eli laitokn nopeus

    Äänestä

  • Terroristinen mielipide...
    Kohta poliisi ovellasi...

    Äänestä

  • Humppatumppi kirjoitti:

    Terroristinen mielipide...
    Kohta poliisi ovellasi...

    Hyvä että ei ole ovea kun ajaa paukautin sen monkey merkkisellä mopotillani rikki! Ei tule pollarit ovelle koputteleman.

    Äänestä

kakkapää

Äänestä

Lihavalla mopopojalla oli toinen syyläri halennu niin oli paino tippunu.

Äänestä
  • Eipä peeveessä oo syyläreitä

    Äänestä

suzuki pv hakkaa edelleenkin nämä lehtipuhaltimet mennen tullen.
siihen 70 cc läppä pytty paikoilleen ja sitä rataa niin eiköhän se jo kulje sopivasti.

Äänestä
  • Minun pv kulkee 270kmh pahvista tehdyllä pytyllä ja 7/12 väleillä

    Äänestä

  • Minun pv menee 9000kmh 69cc paperipytyllä.

    Äänestä

  • minun pv kulkee 768000kmh maitopytyllä

    Äänestä

Entäs kumikeijon corvette?!

Äänestä

Entäs niilon nsr?

Äänestä

onko hyvii nää 80cc malossit

Äänestä
  • Hemmetin hyvä on ja kestävä! Vakiona hyvä vääntö ja oikein viilattuna ihan mahdottoman tehokas pannu!

    Äänestä

Mun yamaha ja rgf vie teiän kaikkien romut t. Weeliemäster

Äänestä
  • rm250 menee ohi että vilahtaa kuitenkin löytyy: 349cc big bore, 42 keihin pwk ja fatty putki shortyllä ja vforset, ja kn vapaa filtteri, ja kisa boksi

    Äänestä

mistäs näitä malosseja oikein löytää

Äänestä
  • pääkköpiiraeselta

    Äänestä

Minulla on peevee ja siinä on 80cc malossi ja 7-40 välit. Kertokaa äkkiä miks se kulkee vain 50km/h!!!???!!

Äänestä

Osta moposportilta virityssarja niin moposi saattaa kulkea jo 55km/h

Äänestä
  • Ei kannata viritellä.,Kytät kun nappaa onkeen,ottavat ekaks laput,sitten Katsastus asemalla purkavat koko vahkeen,ja sitten sakot..

    Äänestä

Joopa joo ennen rassattiin ja testattiin ennen 64 commodoren aikaa ja jopa saatiin teho tippumaan 5brossaa mikä nyt normaalna oli

Äänestä

Mikähän lie vikana, kun ajoin kesällä alamäkeä, niin mopo meni 75kmh.
Mäki ei ollut kovin jyrkkä.
Niin, kun tulin tasaiselle, mopo kulki edelleen sen 75kmh
Kiinan solihfer on tehasasetuksilla.
Normaalisti kulkee noin 50kmh tasaisella.
Meneekö se jotenkin rajoittimen yli alamäessä, ja jää sitten rajoittamattomaan tilaan.

Äänestä
  • Laihuta hyvä mies, laihuta! Toista se oli ennen ku nopot kulki lähemmäs 100lm/h ja eiku ajettiin tuhansia kilometrejä.. se oli sitä vanhanliiton hyvää aikaa josta nämä nykyajan perkeleet tiiä mitään..

    Äänestä

mopot on entistä aikaa, nyt liikutaan jo muilla tavoin.

Äänestä
  • No ei ne entistä aikaa vielä ainakaan.Se on aika tärkeä siinä vaiheessa ikää kun ei vielä autokorttia saa.Ja mukava kun on näitä "mopopoika" vielä kuhmossakin,vaikka ikävä kyllä miten paljon vähemmän kuin vaikka 5-6 vuotta sitten...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pläski kirjoitti:

Naukasee T. Lihava mopopoika

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu