stereot ja kuulokkeet

Osmoosi

Haluaisin kuunnella langattomilla kuulokkeilla radioa/musiikkia. Stereoissa on bluetooth ja kuulokkeissa on bluetooth, mutta yhdistäminen ei onnistu. Stereoihin tulee teksti disconnect. Molemmat tukevat AVRCP-profiilia.
Miksi ei onnistu? Stereot Sony CMT-SBT100 ja kuulokkeet Nokia Purity Pro.

1

164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Loymardz

      Stereot otta vastan bluetooth signalin esim. puhelimesta ja toista sen kaiuttimesta ja kuulokkeet otta myös vastan bluetooth signalin esim. puhelimesta ja toista sen kuulokkeeista eli et ollekan tarvitse stereoitta vaan ydistät kuulokkeet puhelimen niin voi niistä kunella muusikkia tai puhetta eli jos juttelet jonkun kanssa puhelimessa ja sinä voit käyttä bletooth kuulokkeet vaikka lenkkillä kunhan sinulla on puhelin muukana.

      Tosin se sinun idea eli se että stereot myös voisi lähettä bluetooth signalia on sinällän ihan loistava koska silloin voisit kunnella kuulokkeeilla myös stereoista mutta sellaista ne ei ole keksinnyt mutta puhelimesta voit kunnella stereon kautta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sun ja kaivattusi

      ikäero? Kumpi vanhempi, m vai n?
      Ikävä
      87
      1496
    2. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      10
      1370
    3. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      75
      1146
    4. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      115
      1109
    5. Katsotko mieluiten

      Kaivatussasi mitä?
      Ikävä
      66
      1068
    6. Tämän hetken

      Terveiset kaivatullesi ⬇️
      Ikävä
      71
      944
    7. Vieläkö sä toivot

      Meidän välille jotain?
      Ikävä
      68
      895
    8. Anne Kukkohovi ei myykkään pikkuhousujaan

      Kyseessä oli vain markkinointitempaus. Anne höynäytti hienosti kaikkia ja Onlyfans-tilinsä tilaajamäärä lähti jyrkkään n
      Maailman menoa
      254
      881
    9. Voi Rakas siellä

      Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o
      Tunteet
      12
      821
    10. Pidätkö kaivatustasi

      Minkä vuoksi erityisesti? Mikä hänessä vetoaa?
      Ikävä
      33
      803
    Aihe