huvittavaa

Miksi on niin vaikeaa uskoa että mikael olisi ihminen jolla olisi omat halunsa ja että ihmiset saattaa tehdä virheitä?

Ja miksi fanit jotka eivät tunne sitä äijää selittää tietävänsä totuuden? Totuuden tietää vaan ihmiset jotka todella tuntee mikaelin eli siis läheiset ystävät, väitetyt uhrit mikael itse ja perhe

ja siis perhe ja ystävät eivät välttämättä kuitenklaan tiedä kaikkea. he vaan tietävät miltä asia näyttää päältä päin ja mimmonen se on luonteeltaan
1165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

-----------------------
"Miksi on niin vaikeaa uskoa että mikael olisi ihminen jolla olisi omat halunsa ja että ihmiset saattaa tehdä virheitä?"
-----------------------
Totta, Michael todellakin on vain ihminen ja tekee virheitä. Se että hän olisi pedofiili niin sitä en usko tämän hetkisten todisteiden ja FAKTOJEN perusteella näistä syytöksistä. Mutta jos pystytään kiistattomasti todistamaan että hän on tehnyt nämä rikokset niin en häntä puolusta. Mutta tähän mennessä nämä ihmiset jotka ovat häntä syyttäneet ovat olleet niin epäuskottavia, aikaisemminkin väärillä syytöksillä rahaa kiristäneitä ihmisiä.

------------------------------
"Ja miksi fanit jotka eivät tunne sitä äijää selittää tietävänsä totuuden? Totuuden tietää vaan ihmiset jotka todella tuntee mikaelin eli siis läheiset ystävät, väitetyt uhrit mikael itse ja perhe"
-----------------------------
Kyllä uskon että faneilla on paljon parempi tuntemus MJ:sta kuin niillä "vihaajilla" jotka tulevat esim. tänne foorumiin selittämään että "luin Seiskasta ja Ilta-Sanomista että se on pedofiili ja sen nenä tippuu...!" tyylisiä juttuja. Tämä oli huono esimerkki mutta kuitenkin. Yleensäkkin fanit ovat ottaneet selvää kaikesta MJ liittyvästä, siis kaiken mitä hänestä voi tietää. Tietenkään tämän perusteella kukaan ei kuitenkaan tunne oikeaa Michaelia.

Michaelin perhe ja ystävät ovat puolustaneetkin Michaelia usein. He ovat sanoneet että he tuntevat Michaelin ja hän ei ole sellainen kuin lehdistö uskottelee. Siis monet henkilöt, jotka ovat tunteneet hänet lapsesta asti ja viettäneet hänen kanssaan paljon aikaa.

-------------------------------
"ja siis perhe ja ystävät eivät välttämättä kuitenklaan tiedä kaikkea. he vaan tietävät miltä asia näyttää päältä päin ja mimmonen se on luonteeltaan"
-------------------------------

No kyllä minä ainakin laittaisin enemmän arvoa ystävien ja perheen kertomuksille MJ:sta kuin esim. lehtien ja medioiden skandaalin hakuisille kertomuksille.

Jos sinullakin olisi joku muu kuin skandaalihakuisten iltapäivälehtien tarina asiasta, niin sinullakin voisi olla eri kuva Michael Jacksonista ja näistä syytteistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


the man with sand in he's kirjoitti:

Miksi on niin vaikeaa uskoa että mikael olisi ihminen jolla olisi omat halunsa ja että ihmiset saattaa tehdä virheitä?

Ja miksi fanit jotka eivät tunne sitä äijää selittää tietävänsä totuuden? Totuuden tietää vaan ihmiset jotka todella tuntee mikaelin eli siis läheiset ystävät, väitetyt uhrit mikael itse ja perhe

ja siis perhe ja ystävät eivät välttämättä kuitenklaan tiedä kaikkea. he vaan tietävät miltä asia näyttää päältä päin ja mimmonen se on luonteeltaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu