Takkulassa sijaitsevalla bensa-asemalla käynyt varkaita. Veivät setelit automaatista, jaa mitkä setelit? Kuka siellä tankkaamassa käy, ei kai kukaan? No rosvot ei ehkä tienneet että kylän kallein asema ja hankalin paikka!
SEO Huittinen
18
2883
Vastaukset
- hannukerttukin
Entinen Luoto.
- palvelup
6710 e muutaman päivänmyynti.Noin.elaa
- teppis22
voi niitä kesoilin aikoja .paljon palo kytkimiä ja naftaa paloi kun vaanolaiset ja mäkisen kuskit ym poikkesivat kahville .toki muistan muitakin kuljetusliikkeen autoja pihas .ja paikalliset kuorma autoilijat .olis tarinoita paljon.t.vaanon kuski .ajoilta menneiltä
Olikohan saalis suurempi kuin murto Sulo Vilenin huoltamolle Tankki täyteen sarjassa: 113 markkaa rahaa, 8 askia tupakkaa ja radion romisko, siel oli sentään Reinikainen selvittämässä tapausta.
- Jatkoletku
Vaan ei enää ja asemakin on teppamäessä eikä takkulassa!
- eisentäänihanloppu
Mutta pari eläkkeellä olevaa autokuskia poikkeilee kahvilla vielä lähes viikottain.
- seonny
Aikoinaan Terhon Anna haki päältä ajettavaan ruoholeikkuriin naapurista bensaa.
- sampukiito
teppamäessä asui aikoinaan hyviä muusikoita .muistan
- kesoiloliparas
Aikanaan Teppamäen Kesoililla myytiin lihapiirakoita, joissa täytteenä oli silputtua makkaraa ja kananmunaa sekä riisiä. Ei siis varsinaista lihaa ollenkaan. Ne oli ihan tajuttoman hyviä! Kakarana käytiin ostamassa ja pyydettiin pakettiin ja mentiin sitten mustalaiskalliolle syömään niitä.
Olisiko se baarin täti ollut juuri Luoton Kerttu? Hänellä oli myös omalaatuinen tapa laittaa sinappi ja ketsuppi lihapiirakkaan! Hän tökkäsi mautepullon nokan piirakan läpi ja painoi näkemättä näppituntumalla mausteita piirakan sisään. Monesti sitä ketsuppia oli piirakan sisässä todella paljon. Kun lihiksestä haukkasi niin mausteet tursusi pitkin naamaa.
Aika on ollut 70-luvun loppupuolta ja 80-luvun alkua. - jumalauta111
Polttoaine voi olla hintavaa, mutta autopesu on suomen halvin. Käykääs piruuttaan kattoon. 11€ muistaakseni kun teboil raapii samasta paskasta 19€.
- Anonyymi
Onko vielä samalla omistajalla,kuin kesoilin aikaan?
Kannattaa poiketa,siisti kahvio,nostalgiaa.- Anonyymi
En tiennyt että se oli Kesoil aiemmin. Nostalgia antaa aina nostetta, siitä pisteet.
Perinteet velvoittaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En tiennyt että se oli Kesoil aiemmin. Nostalgia antaa aina nostetta, siitä pisteet.
Perinteet velvoittaa.Kesoilita hiukan Turkuun päin yks ralliautoilia ajo kahdella pyöräll
Simca 1000:lla ja Spede ja Simo Salminen vitsailiva.
Tämä tapahtu joskus 1970:lla - Anonyymi
Kesoilin aikaan huoltoasema piti Hannu /Kerttu luoto.asuivat siinä talossa mikä on ylempänä tätä huoltoasemaa.
- Anonyymi
Ainahan näissä käydään
- Anonyymi
Aloitukseen ne oli varmaan ne Daltonit.
- Anonyymi
Euran pojat.
- Anonyymi
Tämän takia Huittisissa on vaikea kenenkään olla yrittäjä. Pahaa puhutaan vailla alkeellisia käytöstapoja. Antakaa yrittäjän olla, ostakaa muualta jollei maita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860
Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli439698Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?
Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.714985"Mä elän vieläkin"
Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn594327Pate Mustajärvi on kuollut
Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html1372846Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman
Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi1372669Nyt Yle otti silmätikukseen sisäministeri Rantasen
Aivan erinomaista työtä tehnyt sisäministeri Mari Rantanen on saanut paljon aikaiseksi. Maahanmuuttoon ja maahanmuuttaji1762489Miten ikinä kelpaisin sulle
Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait261875- 201637
Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää
Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.361540Älä nyt ainakaan pelkää
että enää yritän lähelle. Kyllähän toisen rajoja on kunnioitettava. Olen ymmärtänyt täysin, että en kiinnosta sillä tava72990