Jo kolmas kerta tänä vuona

Huomena vien Paskatin kolmannen(3) kerran tänä vuonna takuu korjaukseen. Ei sitä uskala 2 vuoden jälkeen enää pitää. Joutuu omista rahoista remontit maksamaan.
5133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kyykman, ei sulla ole autoa kuin rinnakkaistodellisuudessa.

Äänestä
  • Kykkeliskakkelis se kyllä jaksaa. Eikö sillä reppanalla ole muuta elämää?

    Äänestä

Oletpa vähällä selvinnyt. Minulla 1,5 vuotta Paskatti ollut vajaa 3 kuukautta korjaamolla ja kuntoon ei saa. Kohta teen valituksen kuluttaja asiamiehelle. Kuinka ihmisiä voidaan näin pettää laaduttomalla kyhäelmällä.

Äänestä

Keksisit edes uusia kirjoitus virheitä. Nyt toistat samoja viestejä, samoja sanoja ja samoja virheitä.

Äänestä

Oikeasti tuossa ei ole mitään tehtävissä. Voit toki tehdä kunnallisen kuluttaja-asiamiehen kautta valituksen kuluttajariitalautakuntaan, jossa asiaa käsitellään vuoden päivät, ennen kuin saat asiallesi puoltavan päätöksen äänin 5-0. Sillä vain ei konkreettisesti tee mitään. Sinun tulisi viedä asiasi tämän jälkeen käräjäoikeuden ratkaistavaksi. Toki siellä kuluttajariitalautakunnan päätös varmaan on painava paperi. Sinä käytät tähän kaikkeen omaa aikaasi. VW:n maahantuoja palkkaa juristin hoitamaan omasta puolestaan. Eli ei kannata. Helpompaa ja halvempaa on korjauttaa tuo "auto" niin, että se hetken pelittää, eikä se vikavaloilotulitus pala mittaritaulussa. Ja silloin vaihtaa pois. Täälläkin kirjoittaa monta henkilöä, jotka aikuisten oikeasti uskovat volsun luotettavuuteen. Myy se heille! Saavat sitten sitä volsuansa molempiin reikiin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kohta-entinenVW kirjoitti:

Huomena vien Paskatin kolmannen(3) kerran tänä vuonna takuu korjaukseen. Ei sitä uskala 2 vuoden jälkeen enää pitää. Joutuu omista rahoista remontit maksamaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu