Ei näy tällä palstalla olevan tietoisuutta siitä kuinka se herjaaminen aikanaan päättyy ja tulee maksun aika. Kymmeniä tuhansia palaa rahaa ihan kaikkeen korvailuun, luulisi ihmiset nyt ymmärtävän, mutta eipä se päätä paljon pakota. Onko se suun soitto niin mukavaa että siitä pitää omakotitalon verran maksaa korvauksia? Ei ole ensimmäinen kerta kun täältä joutuu käräjille. Kyllä se aika kohta koittaa kun nimi julkaistaan lehdessä,mutta jokainen tyylillään ja tavallaan jos kerta rahaa löytyy käräjöimään turhista asioista joita suoltaa tänne kännipäissään tai muuten vajaana..
Herjaaminen maksaa pöljät!
Tuomaristo
6227
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Taitaa vaan käydä niin, että ne maksettavaksi tuomitut kymppitonnnit jää maksamatta, jos persaukiset kirjottelee pöljiä.
Mutta hyvä muistutus kuitenkin. Taisi vaan tulla joillekin liian myöhään.
pitää omakotitalon verran maksaa korvauksia?Voi vittu mitä paskaa.Tämän palstan kirjoittelijat välitä vittuakaan mistään korvauksista.Ne on hävinnyt tämän pelin elämän kanssa.
Totta heillä ei ole muuta kuin tuulen puhaltama karvainen perse..
Kajaanin roskasakki huumeineen ja kaljoineen on oma maailmansa.
Vittu mä hakkaan sut mä hakkaan oikeesti mähakkaan
Täyttyykö muka herjaamisen tunnusmerkit,jos kenenkään kokonimiä ei kerrota?
helja helja ei mina heljat kaikkia itteäni eniten voi surku kun olen surkea helja heljaa mina itteani.tynkä tane mianä olen heljaa heljaa.