Viikatemies?

Pelottavaa

Olen herännyt nyt viikon verran toistuvasti siihen, että joku istuu sänkyni jalkopäässä. Siellä ei ole näkynyt ennen mitään. Viime yönä kuitenkin heräsin taas siihen samaan tunteeseen että joku istuu jalkopäässäni. Kun avasin silmät näin melkein mustaan kaapuun pukeutuneen naisen. Hänen ihonsa oli kalman kalpea ja silmät kalpeat. Hän piti kädessään vanhaa taskukelloa, johon oli kaiverrettu äitini nimi ja syntymäaika. Mitä tämä voi tarkoittaa? Olen pian 18v tyttö ja minua pelottaa. Onko äitini aika tullut täyteen vai miksi näin viikatemiehen?

8

803

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • koinnuorena

      Kun olin lapsi ja jo teini-ikäinenkin, niin minulla oli ihan silmin nähtäviä aistihavaintoja henkimaailmasta. Olen ihan lapsesta saakka tietänyt että on olemassa maailma, jota tämän fyysisen olemassaolon lait eivät tottele. On siis hyvä että paha henkimaailma.
      Kokemukseni edesauttivat että aloin kiinnostua yliluonnollisuudesta ja minulle selvisi paljon. Onneksi sain tulla noin 15-vuotiaana uskoon. Annoin elämän Jumalalle Jeesuksen Kristuksen kautta rukoilemalla Vapahtajaa että hän tulisi elämäni Herraksi ja avaisi tien Taivaallisen isän yhteyteen. Puhua Jumalalle voi ihan omin sanoin aivan kuin parhaalle ystävälle.
      Ei tämä ole merkki että äitisi kuolee. On vain niin että jokin demoni yrittää pelotella sinua. Saattaa olla että äitisi, hänen äiti on ollut jossain okkultisessa jutussa mukana nuorena, mutta voi olla että tuo on vain turhaa pelottelua pahan puolelta.
      Muista se että Jumala ja Jeesus Kristus ei ainakaan ole asialla tuollaisessa ilmiössä. Koskaan Taivaan Jumala ja sieltä tuleva enkeli ei käyttäydy tuolla tavoin, ei pelottele ja ole kauhistuttavan näköinen, musta ja haudankalpea.
      Nykyään opetetaan ettei mitään Jumalaa, elämää kuoleman jälkeen ole ja on vain materiaalinen todellisuus. Uskon että tämä on jonkinlainen Jumalan tapa vetää sinua etsimään yhteyttä Jumalaan. Isä tietää, mitä kautta ihminen parhaiten löytää uskon ja joskus Hän laittaa jopa pahankin pelvelemaan tätä tarkoitusta.
      Neuvon sinua nyt rukoilemaan Jumalaa ja Jeesusta. Ja jos vielä tuo eitoivottu vierailija istuu sänkysi päädyssä lue vaikka Isä meidän rukous ja ala puhua käskeä olijaa väistymään Jeesuksen Kristuksen nimessä.
      todennäköisesti saat lisää vastauksia. Tämä on todellinen apu tilanteeseesi. Älä lähde tekemään mitään manauksia ja temppuja epämääräisesti, sillä ne eivät vapauta sinua pahan maailman vaikutuspiiristä.
      Kaikkea hyvää ja siunausta elämääsi. Älä pelkää!

      • Pelottavaa

        Olin yöllä heräillä koska heräsin siihen että joku ravisteli minua hereille. Kun heräsin näin taas sen saman olion. Huoneessani oli melko pimeää, mutta tajusin että huoneessa oli joku kolmaskin. En nähnyt sitä kunnolla, mutta olen varma että se oli joku paha. Olen edelleen melko hämmentynyt tilanteesta, koska tämä olento jota alkuun pelkäsin kuollakseni niin selvisikin että se oli jollain tasolla vaaraton. Ainakin minua kohtaan. Olento nimittäin seisoi edessäni ja ilmeisesti kommunikoi jotain sen toisen kanssa. Lopulta en enää aistinut pahaa olentoa huoneessani. Myös se ensimmäinen hävisi johonkin. En tiedä mitä tämä on? Oliko se paha olento demoni tai joku? Ja miltä tämä tilanne sinusta vaikuttaa?


      • kiinnnnostunuteikirj

        Joskus oli sängynvieressä myös minulla aivan selkeä hahmo, ja pelästyin sitä luonnollisesti, mutta sitten yritin koskea sitä niin häviäjän se siitä, voi olla myös siinä tilanteessa aloin olemaan jo kunnolla hereillä.


    • konnentoija

      Kyllä se on demoni. Joillain demonihengillä ( vainajahenget on kyky ottaa vaikka edesmenneen ihmisen hahmo). Rukous Jumalan ja Jeesuksen puoleen auttaa.

    • Hyväksytosiasiat

      Ole huoletta, kaikki me kuolemme kerran. Voin ennustaa sinunkin kuolevan 100;n prosentin varmuudella jonakin päivänä. Tämä sama tulee tapahtumaan kaikille tuntemillesi ihmisille ja niillekin joita et edes tunne!!!

    • kuolemaonovi

      Mutta ei elämä kuolemaan pääty. Siitä kirjoittajan kokemuksetkin todistavat, että on olemassa myös henkimaailma.

    • ollipolli3290

      Kyllä, minä myös uskon henkimaailmaan.

      Kuulun myös kirkkoon ja ortotoksinen kirkko on kiinnostanut minua jo pitkään. Ortodoksmi ei ole niin kapea katseinen kuin ev.lut.

      Ateismi ja sen materialismi on mitä on. Nimimerkki "koin nuorena" kirjoittaa hyvin asiasta.

      Näitä asioita voi kirjoittaa ja lukea sekä miettiä yöllä, silloin on rauhallista. Nyt yöt jo pimenee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      2
      1635
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      106
      1597
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      239
      1137
    4. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1068
    5. Mitä haluaisit

      Tehdä kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      128
      919
    6. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      2
      856
    7. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      10
      835
    8. Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?

      Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks
      Haapavesi
      29
      827
    9. Pirkanlinna yleisötapahtuma

      Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
      Ähtäri
      48
      823
    10. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      69
      800
    Aihe