Viikatemies?

Olen herännyt nyt viikon verran toistuvasti siihen, että joku istuu sänkyni jalkopäässä. Siellä ei ole näkynyt ennen mitään. Viime yönä kuitenkin heräsin taas siihen samaan tunteeseen että joku istuu jalkopäässäni. Kun avasin silmät näin melkein mustaan kaapuun pukeutuneen naisen. Hänen ihonsa oli kalman kalpea ja silmät kalpeat. Hän piti kädessään vanhaa taskukelloa, johon oli kaiverrettu äitini nimi ja syntymäaika. Mitä tämä voi tarkoittaa? Olen pian 18v tyttö ja minua pelottaa. Onko äitini aika tullut täyteen vai miksi näin viikatemiehen?
8817
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kun olin lapsi ja jo teini-ikäinenkin, niin minulla oli ihan silmin nähtäviä aistihavaintoja henkimaailmasta. Olen ihan lapsesta saakka tietänyt että on olemassa maailma, jota tämän fyysisen olemassaolon lait eivät tottele. On siis hyvä että paha henkimaailma.
Kokemukseni edesauttivat että aloin kiinnostua yliluonnollisuudesta ja minulle selvisi paljon. Onneksi sain tulla noin 15-vuotiaana uskoon. Annoin elämän Jumalalle Jeesuksen Kristuksen kautta rukoilemalla Vapahtajaa että hän tulisi elämäni Herraksi ja avaisi tien Taivaallisen isän yhteyteen. Puhua Jumalalle voi ihan omin sanoin aivan kuin parhaalle ystävälle.
Ei tämä ole merkki että äitisi kuolee. On vain niin että jokin demoni yrittää pelotella sinua. Saattaa olla että äitisi, hänen äiti on ollut jossain okkultisessa jutussa mukana nuorena, mutta voi olla että tuo on vain turhaa pelottelua pahan puolelta.
Muista se että Jumala ja Jeesus Kristus ei ainakaan ole asialla tuollaisessa ilmiössä. Koskaan Taivaan Jumala ja sieltä tuleva enkeli ei käyttäydy tuolla tavoin, ei pelottele ja ole kauhistuttavan näköinen, musta ja haudankalpea.
Nykyään opetetaan ettei mitään Jumalaa, elämää kuoleman jälkeen ole ja on vain materiaalinen todellisuus. Uskon että tämä on jonkinlainen Jumalan tapa vetää sinua etsimään yhteyttä Jumalaan. Isä tietää, mitä kautta ihminen parhaiten löytää uskon ja joskus Hän laittaa jopa pahankin pelvelemaan tätä tarkoitusta.
Neuvon sinua nyt rukoilemaan Jumalaa ja Jeesusta. Ja jos vielä tuo eitoivottu vierailija istuu sänkysi päädyssä lue vaikka Isä meidän rukous ja ala puhua käskeä olijaa väistymään Jeesuksen Kristuksen nimessä.
todennäköisesti saat lisää vastauksia. Tämä on todellinen apu tilanteeseesi. Älä lähde tekemään mitään manauksia ja temppuja epämääräisesti, sillä ne eivät vapauta sinua pahan maailman vaikutuspiiristä.
Kaikkea hyvää ja siunausta elämääsi. Älä pelkää!

Äänestä
  • Olin yöllä heräillä koska heräsin siihen että joku ravisteli minua hereille. Kun heräsin näin taas sen saman olion. Huoneessani oli melko pimeää, mutta tajusin että huoneessa oli joku kolmaskin. En nähnyt sitä kunnolla, mutta olen varma että se oli joku paha. Olen edelleen melko hämmentynyt tilanteesta, koska tämä olento jota alkuun pelkäsin kuollakseni niin selvisikin että se oli jollain tasolla vaaraton. Ainakin minua kohtaan. Olento nimittäin seisoi edessäni ja ilmeisesti kommunikoi jotain sen toisen kanssa. Lopulta en enää aistinut pahaa olentoa huoneessani. Myös se ensimmäinen hävisi johonkin. En tiedä mitä tämä on? Oliko se paha olento demoni tai joku? Ja miltä tämä tilanne sinusta vaikuttaa?

    Äänestä

  • Joskus oli sängynvieressä myös minulla aivan selkeä hahmo, ja pelästyin sitä luonnollisesti, mutta sitten yritin koskea sitä niin häviäjän se siitä, voi olla myös siinä tilanteessa aloin olemaan jo kunnolla hereillä.

    Äänestä

Kyllä se on demoni. Joillain demonihengillä ( vainajahenget on kyky ottaa vaikka edesmenneen ihmisen hahmo). Rukous Jumalan ja Jeesuksen puoleen auttaa.

Äänestä

Ole huoletta, kaikki me kuolemme kerran. Voin ennustaa sinunkin kuolevan 100;n prosentin varmuudella jonakin päivänä. Tämä sama tulee tapahtumaan kaikille tuntemillesi ihmisille ja niillekin joita et edes tunne!!!

Äänestä

Mutta ei elämä kuolemaan pääty. Siitä kirjoittajan kokemuksetkin todistavat, että on olemassa myös henkimaailma.

Äänestä

Kyllä, minä myös uskon henkimaailmaan.

Kuulun myös kirkkoon ja ortotoksinen kirkko on kiinnostanut minua jo pitkään. Ortodoksmi ei ole niin kapea katseinen kuin ev.lut.

Ateismi ja sen materialismi on mitä on. Nimimerkki "koin nuorena" kirjoittaa hyvin asiasta.

Näitä asioita voi kirjoittaa ja lukea sekä miettiä yöllä, silloin on rauhallista. Nyt yöt jo pimenee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pelottavaa kirjoitti:

Olen herännyt nyt viikon verran toistuvasti siihen, että joku istuu sänkyni jalkopäässä. Siellä ei ole näkynyt ennen mitään. Viime yönä kuitenkin heräsin taas siihen samaan tunteeseen että joku istuu jalkopäässäni. Kun avasin silmät näin melkein mustaan kaapuun pukeutuneen naisen. Hänen ihonsa oli kalman kalpea ja silmät kalpeat. Hän piti kädessään vanhaa taskukelloa, johon oli kaiverrettu äitini nimi ja syntymäaika. Mitä tämä voi tarkoittaa? Olen pian 18v tyttö ja minua pelottaa. Onko äitini aika tullut täyteen vai miksi näin viikatemiehen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu