Adressi loistetta vastaan

13376
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat
  • Nytpä on adressissa nimmarit.

    Äänestä

Varmaan+nyt+loisteen+johdolla+housut+tutisee?+No+ei+muuten+tutise;+Loiste+on+osakeyhtiö,+jonka+ainoa+tehtävä+on+tuottaa+voittoa+omistajilleen,+siis+meille+kajaanilaisille,+jotka+omistamme+peräti+75%+tästä+hienosta+firmasta.

Äänestä
  • Sinun omistajuutesi Loisteesta on sama asia kuin S-maakunnan omistajuus, paitsi ettet saa edes bonus-pisteitä. Kajaanilaiset ainkin haluaa rajoituksen jatkuviin korotuksiin siirtomaksuun, etkö sinä halua?

    Äänestä

No kuukauden lasku on 75 e, kulutus ja 80 e siirto. Ihan kohtuullista.

Äänestä
  • Mitä vähemmän kulutat niin sitä kalliimpi Kwh hinta.

    Äänestä

Onhan sitä aurinkokeräimii ja paneeleita ja omia tuulivoimaloitakin saa laittaa jos haluaa. Kuulemma kannattaa ostaa porukalla tuulimylly jostain sellasta luin.

Äänestä

Mistä löydän addressin työttömyyden kieltämiseksi? En enää jaksa maksaa veroja ja tellulelluja kotonaloisijoiden takia.

Äänestä
  • Sulta otetaan verot ja pulinat pois.

    Äänestä

  • kaikkiuuniin kirjoitti:

    Sulta otetaan verot ja pulinat pois.

    Allekirjoitan heti tuon adressin.

    Äänestä

Voi jumalauta,syrjäkylillä ollut sähköt vasta 50 vuotta ja nyt kitiset hinnasta,on kai päivänselvää että johtojen veto ja huolto ovat pitkien etäisyyksien korvessa kalliimpaa kuin isoissa kaupungeissa.Ole tyytyväinen että enää ei päre valaise nurkassa ja kesäytynyt kala haise pirtissä! Pitäisikö meidän ihmistenilmoilla asuvien maksaa sinunkin sähkösi

Äänestä

Ei puutu enää kuin 48.000 allekirjotusta!

(Oliskohan Loisteella runsaat 20.000 siirtohinnan maksajaa?)

Minkälainen älymies onkaan mahtanut olla adressin aloittaja?

Äänestä

Tämä mikään lakialoite ole vaan adressi senkin klömö.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nimiä kirjoitti:

Tässä:
http://www.adressit.com/sahkon_siirtohinnan_perusmaksua_on_rajoitettava

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu