Isä puhuu kaksimielisesti

Mitäteen

Mitä tollasissa tilanteissa voi tehdä? Oon sanonut sille, että lopeta. Se ei varmaan välitä musta ollenkaan. Ei se koskaan kuuntele mua aidosti. En voi luottaa siihen yhtään. Sille olisi varmaan ihan sama, mitä mulle käy. Ei tota oo tapahtunut kuin muutama kerta, mutta siltikin se on ahdistavaa! Olen puhunut äidilleni jolloin se loppui vähäksi aikaa, mutta nyt on taas alkanut uudestaan. Jos ei mikään muu auta niin pysyttelen poissa kotoa niin paljon kuin voin. Se ei vain ole kivaa, sillä haluan viettää aikaa muun perheen kanssa. Onko kukaan muu kokenut samaa? :( Voitteko auttaa minua?!

7

422

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olikoapuayhtään

      Sano kunnolla sille että lopettaa eikä esim. Tälleen "isä voisitko lopettaa tuon kaksmielisesti puhumisen?" vaan esim. Tälleen: "Nyt loppu tuo kaksmielisesti puhuminen täällä asuu muitakin ihmisiä kuin sinä alan saada tarpeeksi tosta (vitun) kaksmielisyydestä menee hermot lopullisesti sun kanssa joten jos et nyt lopeta niin mee vaikka ulos yksinäs puhumaan niitä mä en vaa jaksa enään kuunella tommosia!" joo tos oli vaa esimerkkejä miten voit sanoa sille Toinen vaihtoehto on että puhut isäsi kanssa asiasta ja kysyt miksi hän puhuu niin.

      • Mitäteen

        Kiitos vastauksesta!


    • Vittu mitkä ongelmat taas nuorisolla-.- valittaisitte oikeista ongelmista eikä jostain tollasesta pikku jutust-.-

      • Ymmärretään

        Eli setään kalahti.


      • Mitäteen

        Eikö se ole hyvä ettei ole suurempia murheita? :D


    • Meillä enemmänkin minä olen se, jota pitää muistuttaa, että nyt loppu ne kaksmielisyydet. Iskäkin ja velikin saattaa lähteä siihen mukaan, mutta minä sitä pisimmälle jatkan. Hauskoja tilanteita on saat, kun joku on mennyt sanomaan esim 'mee tyhjentään kassit' tai 'mä tuun kohta'.

    • JimCurry

      No, naurat sen hyville kaksimielisille läpille ja aloitat itsekin. Seurassa tyhmyys tiivistyy ja vitsit paranee!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      225
      4117
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2603
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2325
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1416
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      98
      1327
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1159
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1047
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      923
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      906
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      901
    Aihe