Lähetin noin 3 viikkoa sitten käsiksen kustantamoon. Tietääkö joku, ollaankohan noissa isoissa kustantamoissa miten kesälomilla?
Toinen kysymys: googlaakohan kustannustoimittajat lähettäjän nimeä? Nyt kahden päivän sisään kaksi anonyymiä käyttäjää käynyt linkedinissäni, vaikea uskoa että oman alan headhuntereita tms. Ja se premium LinkedInhän maksaa, eli kyseessä tuskin on kukaan "tavallinen" stalkkaajakaan! Toiveikkaana tuli mieleen että olisko kustantamossa kiinnostanut..
Kustantamojen kesälomat?
5
221
Vastaukset
- vaivaisenluu
Riippuu kokonaan kustantamosta nuo kesälomat. Pienissä kustantamoissa ei ole mitään kesälomia, kun käytetään freelancereita, mutta suuremmissa hiljaisempaa heinäkuussa, joku kumminkin aina paikalla. Googlataan tietenkin, jos kirjoittaja on kiinnostava. Ajankohtakin sopisi, sillä kiinnostaviin käsikirjoituksiin tartutaan nopeasti. Toivottavasti tärppää!
- yhgf
EIkö linkedinissä aina näe kuka on profiiliasi katsellut?
- Nubbbuka
Ei näe; Premium-käyttäjät voivat katsella profiileja anonyymisti, tosin jää jälki että anonyymi käyttäjä käynyt. Esimerkiksi rekrykonsultit Suomessakin käyttävät tätä. Premium on maksullinen, muutamia euroja kuussa.
- Kissaliisa
Piirsin kanteen suuren siittimen, ja alle johtajan nimen,
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1722940
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.642556- 2032210
- 731839
- 1021773
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91641- 1021442
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2171151- 811120
- 951069