Klo 14.42 tänään, 29.7.2016 ovellemme ilmestyi n. 180-185 cm pitkä, hoikahko mies, mustat, kiharat hiukset, ei valtaväestöön kuuluva. Hän ei soittanut ovikelloa vaan tutkiskeli hetken ulko-oven lukitusta (satuin juuri katsomaan ulos kun näin hänen tulevan ja kävin hakemassa kamerani). Avasin tuuletusikkunan ja kysyin suomeksi millä asialla hän liikkuu. Hän pudisti päätään ikään kuin ei ymmärtäisi tai kuulisi. Myöskään englanninkieliseen kysymykseen hän ei vastannut, mutta kun hän näki kamerani ikkunasta niin hän kiiruhti paikalta pois vauhdilla, jolla Usain Bolt olisi jäänyt toiseksi.
Ei tainnut olla ihan "tavallinen" taulukauppias. Kyseinen mies liikuskeli tällä kertaa Hartolan ydinkeskustassa.
Tuntomerkkinä: osa ylähampaista puuttuu. Puuttuivat jo primääristi, eli eivät jääneet meidän terassille.
Olkaa nyt valppaina.
Hartolalaiset, olkaa varovaisia!!!
10
339
Vastaukset
- mikäolitotuus
jäi vähän epäselväksi oliko kyseessä hampaaton mustalainen, kepilästä karannut matu vaiko käännytyspäätöksen jo saanut meidän rahoilla loisiva afgaani?
- pelkkäarvaus
jos oli neljäntuulenlakki niin oli saamelainen
- Ytimessä
"Kyseinen mies liikuskeli tällä kertaa Hartolan ydinkeskustassa."
Voi hitto, tonne ydinkeskustan ihmisvilinään kun menee sekaan niin ei sitä sieltä löydä enää :/- fasafssfa
Ei ainakaan noilla tuntomerkeillä. Pätee aika moneen.
- vimmainenraiskarimamu
Mamut pois suomesta.
- Piripiri
Ei huolta mies tunnettu mies.Tunnetaan Hartolassa nimeltä Hevoshuijari oli varmaan erehtyny ovesta.On poistunut jo Kuningaskunnasta Kupittaalle jossa on asunut viimeisen tiedon mukaan jo 45 vuotta.Kävi kuulemma moikkaamassa tuttujaan.
- hartolaiset.haista.vehje
Hartolaiset haisee äitini peenikselle. Te olette tehneet ja sen takia teen sen jälkeen minäkin. Nuuhkikaa äitini kasseja. En luovuttaa verta ennen kuin olet. Äitini säkit hakkaat teidät. Ei ole vielä lisännyt videoita, mutta ei se mitään. Imeskelkää mutsini hikisiä palleja hartolaiset.
- läpäkilikili
voi sentään, eikö ollut perusjuoruilijan näköinen, äkkiä perunakuoppiin piiloon, nähty tuntematon ihminen
- käpälämäkeläinen
Sinä et ymmärrä kun et asu omakotitalossa.
- Mnkiujbv
Soitit tietenkin HETI poliisille. Tuollaisia ei mietitä vaan ilmoitetaan hätäkeskukseen.!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383799Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362944Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81845Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71914
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44754
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22698- 56697